KMP Jastrzębie-Zdrój
KMP Jastrzębie-Zdrój

Mieszkaniec Jastrzębia-Zdroju od dłuższego czasu znęcał się nad swoją matką. Pomimo orzeczonego przez sąd zakazu zbliżania się, mężczyzna regularnie nachodził seniorkę w jej mieszkaniu. Tam wszczynał awantury, wyzywając i poniżając matkę. W aktach agresji dochodziło również do przemocy fizycznej. 45-latek zniszczył telefon seniorki, a nawet ukradł z jej domu laptopa.

Zatrzymanie i areszt

Dzięki determinacji śledczych i zebranym materiałom dowodowym, jastrzębscy policjanci zatrzymali 45-latka. Sąd Rejonowy w Jastrzębiu-Zdroju, na wniosek prokuratury, zdecydował o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny. To środek zapobiegawczy, który ma na celu zapewnienie bezpieczeństwa pokrzywdzonej oraz uniemożliwienie dalszego znęcania się.

Sprawa trafiła na wokandę

W najbliższych miesiącach 45-latek stanie przed sądem, gdzie odpowie za znęcanie się nad matką. Za to przestępstwo grozi mu kara pozbawienia wolności do lat kilku.

Walka z przemocą w rodzinie

Historia z Jastrzębia-Zdroju jest kolejnym alarmującym sygnałem o problemie przemocy w rodzinie. Pamiętajmy, że ofiary przemocy nie zawsze zgłaszają takie zdarzenia. Ważne jest, aby reagować na wszelkie sygnały świadczące o krzywdzeniu osób bliskich. Pomocy i wsparcia można szukać m.in. w Niebieskiej Linii dla Ofiar Przemocy w Rodzinie pod numerem 800 120 002.

Komentarze

Dodaj komentarz