Sportowy weekend w Rybniku (1-2.06)

W najbliższy weekend o kolejne zwycięstwo w sezonie 2024 powalczą żużlowcy z Rybnika, którzy w bieżących rozgrywkach jeszcze nie przegrali. Bardzo ważny mecz mają przed sobą piłkarze ROW-u 1964. Potencjalna wygrana mocno przybliży ich do utrzymanie w IV lidze. W Kamieniu odbędą się mistrzostwa Polski w futbolu flagowym w kategoriach młodzieżowych. Warto poznać nowy, olimpijski sport. Na stronie MOSiR Rybnik zapisy na kilka imprez sportowo-rekreacyjnych. 


ŻUŻEL – I LIGA 
Żużlowcy z Rybnika bardzo dobrze spisują się w bieżącej kampanii. Podopieczni Antoniego Skupnia nie znaleźli jeszcze pogromcy, a w ostatnim spotkaniu wysoko pokonali zespół z Krosna, który uchodzi za głównego konkurenta rybniczan w walce o awans. Niestety, nie wszystko układa się idealnie. Lider Rekinów Brady Kurtz nabawił się kontuzji i czeka go przerwa. Na dziś nie podano, jak długa. Na pewno zabraknie go w starciu z Wybrzeżem Gdańsk, a rybniczanie będą stosować zastępstwo zawodnika. 

KS ROW Rybnik – Wybrzeże Gdańsk 
Miejsce: Stadion Miejski, ul. Gliwicka 72
Termin: sobota, 1 czerwca
Start: godz. 16:30


PIŁKA NOŻNA – IV LIGA 
Piłkarze z Rybnika w maju długo czekali na zwycięstwo. Podopieczni Dawida Jóźwiaka trzy punkty zanotowali dopiero w ostatnim, majowym meczu wygrywając w Czańcu. To pozwoliło ekipie z Rybnika utrzymać się w wale o pozostanie w IV lidze. Aby ROW 1964 nadal występował na tym poziomie rozgrywkowym, powinien okazać się lepszy w dwóch ostatnich meczach sezonu 2023/24. Nie będzie to jednak proste. W niedzielę, 2 czerwca rybniczanie zagrają na swoim boisku ze Spójnią Landek. Na zakończenie rozgrywek zagrają w Bełku. 
 
ROW 1964 Rybnik – Spójnia Landek 
Miejsce: Stadion Miejski, ul. Gliwicka 72
Termin: niedziela, 2 czerwca    
Start: godz. 14:00


FUTBOL FLAGOWY
W Rybniku odbędą się mistrzostwa Polski w futbolu flagowym U11, U13 i U15. Futbol flagowy to bezkontaktowa odmiana futbolu amerykańskiego. Jest jedną z najnowszych dyscyplin olimpijskich – znajdzie się w programie Igrzysk Olimpijskich w Los Angeles w 2028 roku. Jest to również jeden z najszybciej rozwijających się sportów na świecie. W Rybniku oprócz zawodników z kategorii U11-15 z całej Polski pojawią się trenerzy reprezentacji Polski, którzy przedstawią futbol flagowy i nauczą podstaw każdego chętnego. Harmonogram mistrzostw na stronie www.mosir.rybnik.pl. 

Mistrzostwa Polski w futbolu flagowym
Miejsce: boisko w Rybniku-Kamieniu
Termin: czwartek – sobota, 30 maja – 1 czerwca   
Start: godz. 10:00


PIŁKA NOŻNA – KLASA A, B, C
W niższych ligach piłkarskich – w meczach domowych, zaprezentują się drużyny z Boguszowic, Chwałęcic, Chwałowic oraz Kamienia. 

Klasa A, grupa: Rybnik
Górnik Boguszowice – MKS 32 Radziejów niedziela, 2 czerwca g. 17:00

Klasa B, grupa Rybnik 
Sokół Chwałęcice – Sygnały Gotartowice niedziela, 2 czerwca g. 17:00
Pierwszy Chwałowice – Olza Godów niedziela, 2 czerwca g. 17:00
KP Kamień – KS 27 Gołkowice niedziela, 2 czerwca g. 17:00

Klasa C, grupa Rybnik
KP II Kamień – Inter II Krostoszowice sobota, 1 czerwca g. 17:00


REKRACJA – ZAPISY 
Edyta Czyżewska Eventy Turystyka i Usługi oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Rybniku zapraszają kolejną górką rajzę. Tym razem na dwudniową Górską Rajzę w słowackie Tatry. Szczegóły i zapisy na www.mosir.rybnik.pl.

Górska Rajza 2024
Miejsce: Stary Smokowiec - Hrebienok - Chata Terrego - Hrebienok -Stary Smokowiec.
Tatrzańska Łomnica - Skalnate Pleso - Rakuska Przełęcz - Zielony Kieżmarski Staw - Parking Biała Woda
Termin: sobota – niedziela, 15-16 czerwca   
Start: godz. 7:00

UWAGA
Organizujesz w Rybniku ciekawą imprezę sportową? Chcesz o niej poinformować rybniczan? Napisz na mejla: sport.rybnik@gmail.com lub zadzwoń: 606 328 123.  
 

Komentarze

Dodaj komentarz