RMKS Rybnik
RMKS Rybnik

Zawodniczki szermierczej sekcji RMKS-u Rybnik przyzwyczaiły już swoich kibiców do sukcesów i to często tych międzynarodowych. Tym razem podopieczne trenerów Krystiana i Artura Fajkisów walczyły w turnieju Mistrzostw Europy U23. 
W zawodach rozegranych w Antalyi znakomicie zaprezentowała się Gloria Klughardt, która w drodze do finału pokonała kolejno: Agathę Thordis (15:10) z Austrii, Niemkę Fionę Muller (15:10), Hiszpankę Gomez Lopez Silva (15:12) oraz w półfinale Oceanę Francilione z Francji (15:11). W decydującym boju o złoto ME lepsza od zawodniczki RMKS-u okazała się Włoszka Gaia Caforio, która wygrała 15:9. Druga reprezentantka rybnickiego klubu, Kinga Zgryźniak zajęła znakomite 11. miejsce, przegrywając o szeroki finał, składający się z ośmiu najlepszych zawodniczek, z Hiszpanką Silva Gomez Lopez 5:15.
¬– Bardzo się cieszymy z kolejnego sukcesu Glorii, tym bardziej, że przez miesiąc w zasadzie nie trenowała. Nie ukrywam, że to taka troszkę niespodzianka dla mnie, bo myślałem, że po tej przerwie nie poradzi sobie tak dobrze. Umiejętności ona ma bardzo duże, ale wytrzymałość trzeba wypracować na planszy, co jest bardzo trudne, gdy się ma miesiąc absencji. W takich ważnych momentach treningu brakuje, ale Gloria poradziła sobie bardzo dobrze – powiedział trener Artur Fajkis dla portalu Jeżech z Rybnika. 
Przypomnijmy, że Alicja Klasik z RMKS-u zakwalifikowała się do tegorocznych Igrzysk Olimpijskich w Paryżu i będzie reprezentować klub i Polskę w najważniejszej sportowej imprezie na świecie. 

Komentarze

Dodaj komentarz