Materiały prasowe
Materiały prasowe

W dniu 9 czerwca 2024 roku świat polskiego sportu pogrążył się w żałobie. Odeszła Beata Maksymow-Wendt, ikona judo, dwukrotna mistrzyni świata i trzykrotna mistrzyni Europy. Miała 56 lat.

Swoją przygodę z judo rozpoczęła w wieku 15 lat w GKS Jastrzębie. Już na początku lat 90. XX wieku zaczęła odnosić sukcesy na arenie krajowej, stając się 24-krotną mistrzynią Polski.

Rok 1993 był przełomowy w jej karierze. Podczas mistrzostw świata w Hamilton zdobyła złoty medal w kategorii open, stając się tym samym mistrzynią świata. Ten sukces otworzył jej drzwi do światowej czołówki judo. W kolejnych latach Maksymow regularnie sięgała po medale na najważniejszych imprezach sportowych, m.in. mistrzostwach świata i Europy.

Maksymow-Wendt była nie tylko wybitną sportsmenką, ale również wspaniałą osobą. Otaczała ją aura życzliwości i skromności. Była wzorem do naśladowania dla wielu młodych adeptów judo.

Oprócz judo, pasjonowała się również piłką nożną i siatkówką. Po zakończeniu kariery sportowej pracowała jako wychowawczyni w Zakładzie Karnym w Jastrzębiu-Zdroju.

W ostatnich latach życia zmagała się z chorobą kręgosłupa powodującą ograniczenia w poruszaniu się.

 

 

Komentarze

Dodaj komentarz