UM Pszów
UM Pszów

W drugim posiedzeniu Rady Miejskiej w Pszowie doszło do niespodziewanego wydarzenia. Radny Michał Lorek zrzekł się swojego mandatu, co wywołało wiele pytań i spekulacji wśród mieszkańców. W swoim oświadczeniu Lorek stwierdził, że skarga dotycząca jego miejsca zamieszkania była bezpodstawna, lecz w obliczu nasilających się ataków na jego osobę i rodzinę, podjął decyzję o rezygnacji.

Radny Michał Lorek podczas swojego wystąpienia wyraził głębokie rozczarowanie sytuacją, która zmusiła go do rezygnacji. "Byłem, jestem i będę mieszkańcem Pszowa – co mi się zarzuca - i nikt mi tego nie odbierze" - mówił Lorek. Jego oświadczenie dotyczyło skargi złożonej do Urzędu Miasta, w której podważono jego miejsce zamieszkania.

Lorek, który zdobył 197 głosów w kwietniowych wyborach samorządowych, pokonując Ewelinę Swobodę, podkreślił, że mieszkańcy Pszowa najlepiej wiedzą, kto może ich reprezentować. Jego rezygnacja miała na celu zapewnienie spokoju jego rodzinie, która padła ofiarą hejtu i ataków słownych.

Rezygnacja Michała Lorka wywołała liczne reakcje w społeczności lokalnej. Niektórzy mieszkańcy wyrazili wsparcie dla radnego, inni zaś z niecierpliwością oczekują na uzupełniające wybory. Komisarz wyborczy wkrótce ogłosi termin wyborów, a Michał Lorek zapowiedział, że zamierza ponownie ubiegać się o mandat.

Komentarze

Dodaj komentarz