Adobe Stock
Adobe Stock

Zainteresowanie nawigacjami rowerowymi rośnie

Miłośnicy jednośladów coraz chętniej sięgają po nawigacje rowerowe. Często zaczyna się od korzystania z nawigacji w telefonie komórkowym lub zainstalowanej w nim specjalnej aplikacji, a potem przychodzi chęć zaopatrzenia się w solidne urządzenie, odporne na deszcz, uszkodzenia mechaniczne, wstrząsy i do tego wyposażone w większą ilość funkcji. Dobra nawigacja rowerowa nie będzie gubiła sygnału tak, jak to się zdarza apkom na smartfona, a przy tym idealnie dopasowana do uchwytu nie wypadnie z niego nawet jeśli rower się przewróci. Czy faktycznie posiadanie takiego urządzenia może w czymś pomóc, coś ułatwić i jest sens w nie inwestować?

Mapa i GPS w nawigacji rowerowej

Oczywiście podstawową funkcją takiego sprzętu jest pokazywanie trasy. Nawigacja rowerowa wybierze dla Ciebie najlepszą lub najszybszą, a Ty w razie potrzeby możesz ją zmienić adekwatnie do swoich potrzeb. Wgrana w takie urządzenie mapa ma najświeższe dane dotyczące ścieżek oraz szlaków rowerowych, co pozwoli Ci uniknąć nieprzejezdnych dróg lub tych, które trudno pokonać jednośladem lub innych przykrych niespodzianek. Dzięki systemowi GPS nawigacja nieustannie śledzi to, jak się przemieszczasz, dzięki czemu potem jest w stanie oszacować średnie, czy najszybsze tempo, pokonywane wzniesienia oraz spadki terenu. Dobra nawigacja rowerowa ma także możliwość przekazywania Twojej pozycji rodzinie, co przyda się w przypadku jeżdżenia po bezdrożach, lasach czy innych nieznanych terenach. Warto wówczas posiadać również w swojej nawigacji funkcję SOS, z którą znacząco wzrośnie Twoje bezpieczeństwo.

Regularne treningi z nawigacją rowerową

Jazda na rowerze jest fantastycznym sposobem na zrzucenie zbędnych kilogramów, wymodelowanie sylwetki, poprawę kondycji, wydolności oddechowej i dotlenienie organizmu, wzmocnienie mięśni, pobudzenie układu krążenia. Szereg zalet takiej aktywności fizycznej, a do tego względy ekologiczne, ekonomiczne i coraz lepsza infrastruktura dla rowerów sprawiają, że nieustannie przybywa nowych miłośników tego sportu. Choć dla jednych jest on głównie sposobem na codzienną dawkę ruchu, dojazdy do pracy, inni realizują dzięki niemu swoje cele treningowe. Nawigacja rowerowa przekalkuluje, ile kalorii spaliłeś podczas określonego przejazdu, ale również może przekazać szczegółowe informacje aplikacji treningowej, jeśli korzystasz z takiej na swoim smartfonie lub komputerze. Taka apka nie tylko pozwoli Ci śledzić swoje sportowe osiągnięcia, ale także osiągnięcia znajomych, z kolei oni mogą mieć wgląd w Twoje. To świetny sposób na zdobycie silnej motywacji i pokonywanie nie tylko siebie, ale i rywalizację z innymi.

Jak jeszcze nawigacja rowerowa może pomóc Ci podnieść efektywność treningów, ich bezpieczeństwo i Twoją wydolność? Zapoznaj się z dodatkowymi funkcjami rozmaitych urządzeń na stronie: https://rowertour.com/akcesoria/nawigacje-rowerowe. Wybierz system GPS na rower, który najlepiej wpisze się w Twoje indywidualne potrzeby i sprosta oczekiwaniom.

Komentarze

Dodaj komentarz