KMP Jastrzębie-Zdrój
KMP Jastrzębie-Zdrój

Wszystko zaczęło się wczoraj o godzinie 14:00, kiedy to patrolujący miasto policjanci zauważyli kierowcę, który na jednym ze skrzyżowań nieprawidłowo zmienił pas ruchu. Funkcjonariusze dali mu znak do zatrzymania, jednak ten, zamiast zastosować się do polecenia, ruszył z piskiem opon uciekając główną ulicą miasta.

Pościg i kolizja

Policjanci natychmiast rozpoczęli pościg za nieodpowiedzialnym kierowcą, który po krótkiej chwili zatrzymał się. Gdy policjanci zbliżali się do pojazdu, kierowca ponownie ruszył, gwałtownie przyspieszając. Podczas ucieczki mężczyzna stwarzał ogromne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego, wyprzedzając pojazdy w miejscach niedozwolonych i wymuszając pierwszeństwo przejazdu. W pewnym momencie gwałtownie skręcił w prawo, zajeżdżając drogę jadącemu z naprzeciwka Fordowi. Doprowadziło to do kolizji, na szczęście nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń.

Ujawnienie zakazu

Podczas wyjaśniania okoliczności zdarzenia okazało się, że mężczyzna w trakcie ucieczki przesiadł się na miejsce pasażera, a za kierownicą usiadł jego 21-letni znajomy. Po zatrzymaniu pojazdu okazało się, że za kierownicą siedział 26-letni mieszkaniec powiatu wodzisławskiego, który posiadał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Mężczyzna tłumaczył się, że nie chciał się zatrzymać, bo bał się konsekwencji.

Kary i konsekwencje

Młody 21-letni kierowca, który spowodował kolizję, został ukarany mandatem w wysokości 5000 złotych oraz 10 punktami karnymi. Jego kolega, 26-letni mieszkaniec powiatu wodzisławskiego, który uciekał audi przed policją, odpowie za złamanie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów oraz szereg innych wykroczeń. Obaj mężczyźni odpowiedzą również za niezatrzymanie się do kontroli drogowej, za co grozi im do 5 lat więzienia.

1

Komentarze

  • Michał 13 czerwca 2024 19:02To przerażające, jak lekkomyślnie ten człowiek narażał siebie i innych na niebezpieczeństwo. Ignorowanie poleceń policji i ucieczka przed pościgiem to skrajna nieodpowiedzialność. Mam nadzieję, że poniesie surowe konsekwencje swoich czynów. Takie osoby nie powinny mieć prawa jazdy!

Dodaj komentarz