Archiwum
Archiwum

Kosmiczny wynik, za który chciałem z całego serca podziękować. 107 626 powodów, żeby każdego dnia przez 5 lat w Brukseli, Strasburgu i w naszym pięknym regionie wstawać rano i dalej walczyć o nasze śląskie interesy. 107 626 motywacji, żeby Was nie zawieść w tej drugiej kadencji.

Cieszę się, tym bardziej że to była świetna kampania i okazja do spotkania tysięcy z Was w regionie – przejechałem województwo śląskie wzdłuż i wszerz. I kolejny raz okazało się, że ludzie potrzebują wysłuchania, spotkania czy krótkiej rozmowy. Elity czy dziennikarze krajowi bardzo często deprecjonują rolę kampanii bezpośredniej. Ja przeciwnie, przez 5 lat co weekend spotykałem się z ludźmi w regionie i dzięki temu wiem lepiej, jakie są nastroje społeczne i oczekiwania od polityków.

Co nas czeka w najbliższej kadencji Europarlamentu? Trudno w ogóle wyobrazić sobie rzeczywistość w 2029 roku – przypominam, że 5 lat temu w Unii była jeszcze Wielka Brytania, nikt nie spodziewał się pandemii, a tym bardziej krwawej wojny u naszych granic. Zaryzykuję jednak proroctwo – Unia musi postawić na bezpieczeństwo i na bezpieczne niebo nad nami wszystkimi. Kopuła, o której mówi jednym głosem Tusk i von der Leyen, powinna być priorytetem wszystkich politycznych sił – od lewa do prawa.

Kolejna rzecz – rewizja Fit for 55. Klimat jest bardzo ważny, ale nie można pewnych decyzji podejmować w oderwaniu od życia obywateli. Nie mam żadnych wątpliwości, że przyszła Komisja Europejska znajdzie dobry, złoty środek pomiędzy tak ważną ekologią a zdrowym rozsądkiem i dbaniem o europejskie przedsiębiorstwa. Powalczymy także o przesunięcie wydatkowania środków z KPO w Polsce – PiS zablokował te pieniądze na 2 lata, teraz musimy dostać derogację na dobre wydanie tych funduszy.

Ze swojej strony dodatkowo gwarantuję, że jak tylko zmieni się lokator w Pałacu Prezydenckim, to język śląski zostanie w końcu uznany za język regionalny. Obiecuję to Wam, obiecuję to sobie, moim przyszłym bajtlom, bo obiecałem to kiedyś moim dziadkom i rodzicom jeszcze przed pójściem do zawodowej polityki.

Dziękuję raz jeszcze za Wasze głosy – jadymy dalij!

Łukasz Kohut

1

Komentarze

  • hmm 15 czerwca 2024 13:41Motto: Ludzie którzy czynią  inflacje/nie mylić z drożyzną - są jeszcze gorszymi  złodziejami niż Ci co kradną pospolicie i za to siedzą w kryminałach. Jeżeli inflacja jest na całym świecie to na całym świecie rządzą złodzieje  i zdania nie zmienię. Im większa w danym kraju inflacja tym więksi rządzą w nim złodzieje.

Dodaj komentarz