Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach

Region. Ruszył konkurs "Zielone czeki 2024", którego celem jest przede wszystkim popularyzacja ekologii, rozwiązań, które są przyjazne dla środowiska i tych instytucji oraz ludzi, którzy z działań na rzecz natury uczynili swoją markę. "Zielone czeki" Anno Domini 2024 to nie tylko możliwość wygrania kwoty 10 tysięcy zł oraz statuetki, ale także ogromny prestiż. Nominacje można składać w czterech kategoriach. Pierwsza z nich to ekologiczna osobowość roku. W drugiej kategorii przyjdzie zmierzyć się gminom, które postawiły na walkę o czyste powietrze. Trzecia kategoria to inwestycja proekologiczna. Wreszcie ostatnie pole, na którym można się ubiegać o "zielone czeki" to Programy i akcje na rzecz ochrony przyrody oraz edukacji ekologicznej. Wnioski można składać do 31 maja, natomiast rozstrzygnięcie konkursu nastąpi do 30 czerwca.   

Region. WFOŚiGW informuje, że od 22 kwietnia ruszyły nowe zasady programu "Czyste powietrze". Ich celem jest ochrona wnioskodawców przed nieuczciwymi praktyki związanymi m.in. ze sprzedażą nieefektywnych urządzeń, które bez termomodernizacji domu, zamiast obniżać, to podwyższają rachunki za ogrzewanie. Do nowości, które wkomponowały się w ramy programu, można zaliczyć m.in. obowiązkową listę zielonych urządzeń i materiałów (ZUM), jedną szansę na najwyższe dofinansowanie, doprecyzowanie prefinansowania i pełnomocnictwa oraz wzmocnienie budżetu środkami europejskimi.

Racibórz. Miasto uzyskało dofinansowanie modernizacji źródeł ciepła w lokalach mieszkalnych w ramach II edycji Programu Ciepłe Mieszkanie. Wysokość wsparcia wynosi 1 875 200 zł. Dzięki programowi "Ciepłe mieszkanie" możliwa jest wymiana źródeł ciepła i poprawa efektywności energetycznej w lokalach mieszkalnych, znajdujących się w budynkach mieszkalnych wielorodzinnych.


Za treści zawarte w publikacji dofinansowanej ze środków WFOŚiGW w Katowicach odpowiedzialność ponosi Redakcja.

Komentarze

Dodaj komentarz