Kejza Team / RMKS Rybnik
Kejza Team / RMKS Rybnik

W lipcu, w Paryżu rozpocznie się najważniejsza, sportowa imprez na świecie. W Igrzyskach nad Sekwaną Rybnik reprezentować będzie dwoje zawodników. 
Pierwsza awans wywalczyła Alicja Klasik z RMKS-u Rybnik, która od wielu lat zdobywa medale imprez krajowych i międzynarodowych w szermierce. – Mamy w klubie ogromny talent. Czasem nie mogę zasnąć, myśląc jak go nie zmarnować – mówił jeszcze kilka lat temu Artur Fajkis, klubowy trener olimpijki, a także opiekun kadry narodowej juniorów. Alicja w tym roku wywalczyła tytuł seniorskiej mistrzyni Polski, którym przypieczętowała awans na Igrzyska. Zawodniczka RMKS-u powalczy w turnieju indywidualnym, a także w drużynowym. – Alicje stać na wszystko. Może być tak, że przegra pierwszą walkę i pojedzie do domu, ale może także dojść bardzo daleko. Musimy jednak pamiętać, że we Francji wystartują najlepsze zawodniczki z całego świata, a zdecydowana większość z nich ma ogromne doświadczenie, którego Ali brakuje – podkreśla Krystian Fajkis, kierownik sekcji szermierczej RMKS-u.  
Po raz drugi na Igrzyska pojedzie dżudoka Piotr Kuczera. Po ciężkiej kontuzji kolana (zerwaniu wiązadła ACL), Piotr gonił czas i zdobywał niezbędne punkty do klasyfikacji olimpijski. – Mnie nie interesuje sam wyjazd do Paryża. Oczywiście będę walczył o kwalifikację, ale ważniejsza będzie walka o sukces na samej imprezie – mówił kilka miesięcy temu zawodnik Kejza Team. Ostatecznie w Paryżu wystartuje i patrząc na jego dyspozycję w ostatnim czasie, walka o medale nie jest wykluczona. Miejmy nadzieję, że rybniczaninowi dopisze szczęście w losowaniu, które w judo jest bardzo ważne, a którego Kuczera praktycznie nigdy nie miał, trafiając zazwyczaj w pierwszych rundach na najwyżej rozstawionych zawodników. 
– Jestem mega dumny z Piotra. Cieszę się, że ten ciężki czas naszych zmagań i walki o IO dobiegł końca, a klub, Rybnik oraz Polska będą mogły kibicować naszemu zawodnikowi. Teraz mamy w końcu trochę czasu, by przygotować się należycie do igrzysk i żyję nadzieją, że przyjdzie ten dzień i ta chwila… a my wszyscy będziemy się cieszyć – napisał w mediach społecznościowych Artur Kejza, klubowy trener Piotra Kuczery. 
 

Komentarze

Dodaj komentarz