Sportowy weekend w Rybniku (15-16.06.24 r.)

W najbliższy weekend rundę rewanżową sezonu 2024 rozpoczną żużlowcy z Rybnika. Na stadion przy ul. Gliwickiej przyjedzie ekipa z Poznania. Ważny dwumecz czeka piłkarzy ROW-u, w sobotę zagrają w Myszkowie pierwsze spotkanie barażowe o utrzymanie w IV lidze, rewanż w Rybnik we wtorek, 18 czerwca. W niedzielę odbędzie się kolejna edycja Rajdu Papieskiego. Na stronie MOSiR Rybnik zapisy na kilka imprez sportowo-rekreacyjnych. 


ŻUŻEL – I LIGA 
Żużlowcy z Rybnika rozpoczynają rundę rewanżową. Po wysokiej porażce w Bydgoszczy, podopieczni Antoniego Skupienia będą się chcieli zrehabilitować w spotkaniu z PSŻ Poznań. W pierwszym starciu tych ekip lepsze były Rekiny, wygrywając na wyjeździe 48:42. Ewentualne zwycięstwo przy ul. Gliwickiej da rybniczanom także bonus. 

KS ROW Rybnik – #OrzechowaOsada PSŻ Poznań
Miejsce: Stadion Miejski, ul. Gliwicka 72
Termin: sobota, 15 czerwca
Start: godz. 16:30


PIŁKA NOŻNA – IV LIGA 
Piłkarze z Rybnika zakończyli już rundę zasadniczą sezonu 2023/24. Ostatecznie zajęli 10. miejsce i aby pozostać w IV lidze, muszą wygrać baraż. Przeciwnikiem podopiecznych Dawida Jóźwiaka będzie 10. ekipa z I grupy śląskiej IV ligi, czyli MKS Myszków. Pierwszy mecz odbędzie się w sobotę, 15 czerwca, rewanż w Rybniku – we wtorek, 18 czerwca o godz. 17:30. 
 
ROW 1964 Rybnik – MKS Myszków  
Miejsce: Stadion Miejski, ul. Gliwicka 72
Termin: wtorek, 18 czerwca    
Start: godz. 17:30


REKREACJA – ROWERY 
MOSiR Rybnik oraz PTTK Oddział w Rybniku zapraszają na 19. Rajd Rowerowy im. Jana Pawła II. Rajd z elementami poszukiwań na orientację. Uczestnicy w grupach będą prowadzenie po trasie rajdu ale uczestnicy sami muszą odszukać w danych miejscach zaznaczone i opisane na mapie elementy lub inne wskazania. Uczestnicy indywidualni otrzymują mapę oraz link do trasy - plik gpx - sami podążają po trasie i szukają elementów i innych wskazań zaznaczonych i opisanych na mapie. Zapisy w biurze zawodów (płatność gotówką, 40 zł). Szczegóły www.mosir.rybnik.pl.  

19. Rajd Rowerowy im. Jana Pawła II
Miejsce: skwer POW – przy Bazylice w Rybniku
Termin: niedziela, 16 czerwca
Start: godz. 9:00


PIŁKA NOŻNA – KLASA A, B, C
W niższych ligach piłkarskich – w meczach domowych, zaprezentują się drużyny z Radziejowa, Boguszowic, Chwałowic, Chwałęcic, Kamienia oraz Ochojca. 

Klasa A, grupa: Rybnik
MKS 32 Radziejów – Jedność Jejkowice sobota, 15 czerwca godz. 15:00
Górnik Boguszowice – Płomień Ochojec sobota, 15 czerwca godz. 17:00

Klasa B, grupa Rybnik 
Pierwszy Chwałowice – MKS Czerwionka sobota, 15 czerwca godz. 16:00, 
Sokół Chwałęcice – Olza Godów niedziela, 16 czerwca godz. 17:00
KP Kamień – Unia Książenice niedziela, 16 czerwca godz. 12:00

Klasa C, grupa Rybnik
KP II Kamień – LKS Skrbeńsko sobota, 15 czerwca godz. 17:00, 
Płomień II Ochojec – Zryw Bzie niedziela, 16 czerwca godz. 17:00


REKRACJA – ZAPISY 
Edyta Czyżewska Eventy Turystyka i Usługi oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Rybniku zapraszają kolejną górką rajzę. Tym razem na dwudniową Górską Rajzę w słowackie Tatry. Szczegóły i zapisy na www.mosir.rybnik.pl.

Górska Rajza 2024
Miejsce: Stary Smokowiec - Hrebienok - Chata Terrego - Hrebienok -Stary Smokowiec.
Tatrzańska Łomnica - Skalnate Pleso - Rakuska Przełęcz - Zielony Kieżmarski Staw - Parking Biała Woda
Termin: sobota – niedziela, 15-16 czerwca   
Start: godz. 7:00


UWAGA
Organizujesz w Rybniku ciekawą imprezę sportową? Chcesz o niej poinformować rybniczan? Napisz na mejla: sport.rybnik@gmail.com lub zadzwoń: 606 328 123.  
 

Komentarze

Dodaj komentarz