fot. Natalia Maciejek / UM Wodzisław Śląski
fot. Natalia Maciejek / UM Wodzisław Śląski

W tym sezonie, podobnie jak w latach ubiegłych, nad bezpieczeństwem kąpiących się czuwają wykwalifikowani ratownicy. Kąpielisko jest odpowiednio oznakowane, a plaża wyposażona w stacjonarny plac zabaw, boisko do siatkówki plażowej oraz strefę do ćwiczeń. Ponadto, dostępne są rowerki wodne, kajaki oraz deski SUP, co gwarantuje aktywny wypoczynek na wodzie.

Godziny otwarcia i regulaminy

Kąpielisko Balaton jest czynne codziennie w godzinach 10:00-20:00 w czerwcu i lipcu oraz 10:00-19:00 w sierpniu i wrześniu. Wstęp na teren kąpieliska jest bezpłatny, jednakże zaleca się zapoznanie z regulaminami kąpieliska oraz Ośrodka, które dostępne są na stronie Urzędu Miasta Wodzisław Śląski.

Wypożyczalnia sprzętu

Na terenie Balatonu działa wypożyczalnia sprzętu pływającego i rekreacyjnego. Oferta obejmuje:

  • Rowerki wodne (4-osobowy: 25 zł/30 min, 2-osobowy: 20 zł/30 min)
  • Kajaki turystyczne (2-osobowe: 15 zł/30 min)
  • Deski SUP (30 zł/60 min)
  • Leżaki plażowe (5 zł/dzień, kaucja 10 zł)
  • Zestawy do gry w badmintona, piłki do siatkówki i inne akcesoria

Dokładny cennik wypożyczalni można znaleźć tutaj: https://mosir.wodzislaw-slaski.pl/wypozyczalnia-sprzetu-plywajacego-w-sezonie-2024

Dla grup zorganizowanych dostępne są również wiaty ogniskowe i strefa saun.

Mała gastronomia

Odwiedzający Balaton mogą również skorzystać z małej gastronomii oferującej przekąski, lody, watę cukrową i potrawy z grilla, co sprawia, że dzień spędzony nad wodą będzie nie tylko aktywny, ale i smaczny.

Zapraszamy na Balaton!

Balaton w Wodzisławiu Śląskim to idealne miejsce na letni wypoczynek, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie – od spokojnego relaksu na plaży po aktywny wypoczynek na wodzie.

Komentarze

Dodaj komentarz