Marek Pietras
Marek Pietras

Żużlowcy z Rybnika rozpoczęli rundę rewanżową. Po wysokiej porażce w Bydgoszczy, podopieczni Antoniego Skupienia chcieli się zrehabilitować w spotkaniu z PSŻ Poznań. W pierwszym starciu tych ekip lepsze były Rekiny, wygrywając na wyjeździe 48:42. Ewentualne zwycięstwo przy ul. Gliwickiej dawało rybniczanom także bonus. Prezes ROW-u Krzysztof Mrozek zapowiadał, że w tym meczu wystąpi już Brady Kurtz, którego bardzo brakowało w Bydgoszczy. Zapowiedzi sternika Rekinów potwierdziły się. 
Pierwsze dwa biegi to zwycięstw miejscowych, którzy jak najszybciej chcieli rozstrzygnąć to spotkanie na swoją korzyść. Niestety, w 3. gonitwie pojawił się problem. Para Walasek – Bloedorn przegrała 5:1 i goście mogli poczuć, że nie są na straconej pozycji. Na szczęście dla fanów Zielono-Czarnych znakomicie w tym meczu spisywał się Jamróg, który uzbierał 14 pkt i bonus. Bezbłędny był także, powracający po kontuzji, Kurtz. Australijczyk w czterech biegach wywalczył komplet, 12 pkt. W 15. biegu, w którym powinien wystartować, zastąpił go Borowiak i pokazał się z dobrej strony, przyjeżdżając na 2. pozycji, dając tym samym do myślenia trenerowi Skupieniowi, co do obsady pozycji juniorskich. Dobre zawody zaliczył także Tungate. Zastrzeżenia można mieć do wspomnianych już Walaska i Bloedorna. Jeżeli ROW wierzy w wywalczenie awansu do ekstraligi ich punkty w meczach play off będą niezbędne. Tak samo jak te wywalczone przez juniorów. Mecz z Poznaniem ROW wygrał ostatecznie 52:38, zdobywając także punkt bonusowy. To pozwoliło zespołowi z Rybnika wrócić na fotel lidera. 
Rekiny o kolejne, ligowe punkty powalczą w piątek, 28 czerwca. Wtedy to pojadą do Rzeszowa na mecz z tamtejszą Stalą. Rybniczanie mają do rozegrania jeszcze zaległy mecz z Wybrzeżem Gdańsk. Nie jest znana jeszcze data tego spotkania. 

PO MECZU POWIEDZIELI 
Patrick Hansen, zawodnik ROW-u

Bardzo pozytywnie oceniam ten mecz, najważniejsze że wygraliśmy. Wszyscy pojechali na miarę swoich możliwości, tor był super, możemy być zadowoleni. W Bydgoszczy nie było tak, jakbyśmy tego oczekiwali, dzisiaj pokazaliśmy jednak swoją wartość. Cieszymy się z punktów, wiadomo, że jak jesteś pierwszy w tabeli, to masz lepsze rozstawienie przed play offami, a to ta faza będzie decydująca. Fajnie, że wrócił Brady Kurtz, który jeździ w tym sezonie znakomicie. Widać, że motor mu pomaga i super, że mamy takiego lidera i że w końcu możemy też powiedzieć, nasz tor jest naszym atutem. U mnie jest dużo lepiej, dobrze mi się chodzi, czuje się silniejszy i w tym miesiącu chciałbym pojechać na trening. Do ścigania na torze musisz być w 100 proc. przygotowany, ten trening pokaże, w którym miejscu jesteśmy. 

Jakub Jamróg, zawodnik ROW-u 
Ważne jest każde zwycięstwo i każdy bonus. Chcemy być liderem, więc musimy wygrywać. Mam nadzieję, że trochę odkupiliśmy winy po meczu w Bydgoszczy. Sami sobie też chcieliśmy udowodnić, jaką mamy wartość. Nie ma się jednak co oszukiwać, przed nami wiele ciężkich meczów. W tej lidze każdy może zaskoczyć. Przykładem jest dzisiejsze spotkanie. Poznań, który teoretycznie nie jest najmocniejszym zespołem, długo się trzymał i sprawił, że mecz był ciekawy. W moim teamie była duża burza mózgów, zmieniłem motor i to się opłaciło. Pracowaliśmy nad startami i dzisiaj ten element był dobry. Będziemy robili wszystko, żeby było to powtarzalne. Teraz pojedziemy na mecz do Rzeszowa, ja lubię tam jeździć, więc jestem optymistą. 

Maksym Drabik, zawodnik ROW-u 
W biegach, w których startowałem starałem się robić wszystko, żeby przywieźć punkty. Od początku meczu szans nie dostawałem, ale mogłem pojechać w 12. i w nominowanym. Chciałem się dobrze pokazać i mam nadzieję, że to się udało. Wierzę, że taki występ da do myślenia trenerowi. Może przy ustalaniu składu na następny mecz, spojrzy na całość inaczej niż do tej pory. Nie mam wpływu jednak na wybory trenera, mam nadzieję, że swoją postawą na torze przekonam go do siebie. W tym sezonie nie ma łatwych meczów, zawsze trzeba się mocno napracować, żeby wygrać. Tak też było dzisiaj. 

KS ROW Rybnik – #OrzechowaOsada PSŻ Poznań 52:38
ROW
: 9. Rohan Tungate - 9+1 (3,2*,0,2,2), 10. Brady Kurtz - 12 (3,3,3,3,-), 11. Jakub Jamróg - 14+1 (2*,3,3,3,3), 12. Norick Bloedorn - 3 (1,1,1,d), 13. Grzegorz Walasek - 5+1 (0,2,1,2*,d), 14. Kacper Tkocz - 3+1 (1,2*,d), 15. Paweł Trześniewski - 3 (3,0,-), 16. Maksym Borowiak - 3+1 (1,2*)
PSŻ: 1. Matias Nielsen - 9+2 (1,3,2*,1*,1,1), 2. Szymon Szlauderbach - 10+1 (2*,1,2,3,2,0), 3. Aleksandr Łoktajew - 7 (0,2,3,1,1), 4. Lech Chlebowski - 1 (1,-,-,-), 5. Ryan Douglas - 9 (3,1,2,0,3), 6. Kacper Grzelak - 0 (w,u,0), 7. Kacper Teska - 2 (2,0,0,0), 8. Mateusz Dul - ns

1. Innpro ROW Rybnik    7    13    +42
2. Cellfast Wilki Krosno    8    11    +26
3. Abramczyk Polonia Bydgoszcz    8    11    +63
4. Arged Malesa Ostrów    7    10    +28
5. #OrzechowaOsada PSŻ Poznań    7    7    -26
6. Texom Stal Rzeszów    7    4    -6
7. H.Skrzydlewska Orzeł Łódź    7    4    -46
8. Energa Wybrzeże Gdańsk    7    1    -81
 

Komentarze

Dodaj komentarz