Jastrzębski Węgiel
Jastrzębski Węgiel

Znany ze swoich imponujących osiągnięć zarówno na arenie krajowej, jak i międzynarodowej, Carle jest dziesiątym Francuzem, który będzie reprezentował barwy Jastrzębskiego Węgla.

"Najważniejszy powód, który skłonił mnie do przyjścia do Jastrzębia, to gra w najlepszych rozgrywkach na świecie i w jednej z najlepszych drużyn w tej lidze, która ma cztery cele, by wygrać każde z możliwych trofeów," mówił śmiało nowy gracz mistrzów Polski.

Doświadczenie i osiągnięcia

Timothée Carle to zawodnik z bogatym doświadczeniem. Rozpoczynał swoją karierę w Narodowym Centrum Siatkówki we Francji. Grał w AS Cannes VB oraz GFC Ajaccio VB, zdobywając medale w lidze francuskiej. Jego talent szybko dostrzegły zagraniczne kluby, w tym włoskie Tonno Callipo Vibo Valentia i niemieckie Berlin Recycling Volleys. W Berlinie spędził cztery lata, zdobywając czterokrotnie mistrzostwo Niemiec, Superpuchar oraz dwukrotnie krajowy Puchar.

Nowy rozdział w PlusLidze

Zadebiutuje w PlusLidze z wielkimi oczekiwaniami. "Moje oczekiwania co do przyszłego sezonu są takie, by grać na możliwie najwyższym poziomie, kontynuować zwycięską passę na każdym polu i pójść o krok dalej w Lidze Mistrzów," mówi Carle.

Adam Gorol, prezes Jastrzębskiego Węgla, z entuzjazmem przyjmuje nowego zawodnika:

- Od czasu kiedy pełnię funkcję prezesa Klubu, do Jastrzębskiego Węgla trafiło siedmiu zawodników z Francji. Mogę powiedzieć z pełnym przekonaniem, że za każdym razem był to transfer trafiony, chociaż w niektórych przypadkach kibice w to powątpiewali. Siatkarze znad Sekwany dobrze się u nas odnajdują, a że do tego prezentują wysoką jakość sportową, to jest to z korzyścią dla obu stron. Mam nadzieję, że Timothée Carle również okaże się transferowym strzałem w dziesiątkę – mówi Adam Gorol, prezes Jastrzębskiego Węgla.

Informacje o zawodniku:

Timothée Carle
Pozycja:
Przyjmujący
Data i miejsce urodzenia: 30.11.1995, Toulon (Francja)
Wzrost: 199 cm
Waga: 83 kg
Zasięg w ataku: 352 cm
Zasięg w bloku: 324 cm

Komentarze

Dodaj komentarz