rybnik.so.gov.pl
rybnik.so.gov.pl

Zmiany w kierownictwie sądów w Polsce trwają od końca ubiegłego roku, kiedy to resort sprawiedliwości rozpoczął serię roszad mających na celu poprawę funkcjonowania wymiaru sprawiedliwości. Nowa prezes rybnickiego Sądu Okręgowego, sędzia Edyta Pachla, jest jednym z 22 nowych prezesów sądów okręgowych mianowanych od grudnia 2023 roku.

Zmiany w wymiarze Sprawiedliwości

Od grudnia 2023 do czerwca 2024 roku wprowadzono zmiany na stanowiskach kierowniczych w sądach wszystkich szczebli. Ministerstwo Sprawiedliwości powołało łącznie 62 nowych prezesów i 49 wiceprezesów, co ma na celu zapewnienie sprawiedliwości bardziej skutecznego nadzoru i zarządzania. W szczególności w sądach okręgowych dokonano 22 zmian na stanowiskach prezesów i 23 na stanowiskach wiceprezesów.

Nowa Prezes rybnickiego Sądu Okręgowego

Sędzia Edyta Pachla, nowa prezes Sądu Okręgowego w Rybniku, była wcześniej przewodniczącą wydziału karnego w tym sądzie. Jej doświadczenie zawodowe obejmuje również pracę w sądach w Wodzisławiu Śląskim oraz w Gliwicach. Powołana na stanowisko prezesa przez Zgromadzenie Ogólne Sędziów, zastąpiła sędziego Bartłomieja Witka, który pełnił tę funkcję przez niecały rok.

Komentarze

Dodaj komentarz