Facebook WFOŚiGW w Katowicach
Facebook WFOŚiGW w Katowicach

Najlepsi uczniowie z przedmiotów przyrodniczych w województwie śląskim mieli okazję wyjechać do Śląskiego Ogrodu Botanicznego w Mikołowie, gdzie reprezentowali swoje szkoły. To wyjątkowi uczniowie, którzy w swoich kajetach notowali wyłącznie oceny bardzo dobre i celujące. Może wśród nich jest druga Żaneta Matuszek, która obroniła doktorat na Harvardzie?

Możliwość edukacji na najwyższym poziomie, chłonięcia wiedzy jak gąbka jest pokłosiem tego, że polskie, a także śląskie szkoły są coraz lepiej wyposażone. Nauczyciele mogą korzystać w nich z coraz bardziej nowoczesnych pomocy dydaktycznych. Mogą spokojnie wybierać, czy chcą przekazywać informacje za pomocą tradycyjnych środków, czy też wykorzystać najnowsze zdobycze informatyczne.

Do klas biologicznych, fizycznych, geograficznych, chemicznych z przytupem wkraczają laptopy, projektory, wyrafinowane modele edukacyjne. Jedyna wada tych ultranowoczesnych rozwiązań to ich... cena. Całe szczęście, że placówki oświatowe mają doskonałe wyjście. Mogą skorzystać z programów wsparcia edukacji organizowanych przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

SP 2 im Juliana Tuwima w Wodzisławiu
Facebook SP 2 im Juliana Tuwima w Wodzisławiu

Sztandarowym instrumentem takiego wsparcia do tej pory są "Zielone Pracownie", które obchodzą w tym roku swoją jubileuszową, dziesiątą edycję. Skorzystały z nich do tej pory 609 klas (wśród nich jest także 70 laureatów tegorocznej edycji programu).

- Cieszy mnie, że jako Fundusz mamy możliwość wspierania edukacji ekologicznej poprzez udzielanie dofinansowań na wyposażenie miejsc, które nie tylko służą do nauki, ale i miłego spędzania czasu przez uczniów i nauczycieli. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim samorządowcom za wsparcie inicjatywy oraz zachęcanie szkół do udziału w konkursie, jak i za zabezpieczenie wkładu własnego na realizację tego ważnego zadania. Należy pamiętać, że Konkurs Zielone Pracownie, to przede wszystkim inwestycje w przyszłość naszych dzieci - zauważył Mateusz Pindel, Prezes Funduszu.

W uroczystości uczestniczyła również Iwona Gejdel-Targosz, Zastępca Prezesa oraz Michał Kopański - II Wicewojewoda Śląski i Burmistrz Mikołowa Stanisław Piechula. Jednakże tego dnia najważniejsi byli uczniowie i ich opiekunowie. To właśnie dla nich adresowane są programy WFOŚiGW i bez ich zaangażowania nie byłoby sukcesu gigantycznego projektu, jakim są "Zielone pracownie".

Jedna z uczennic, Marta z klasy V A w wodzisławskiej Szkole Podstawowej im. Juliana Tuwima powiedziała nam: - Bardzo lubię się uczyć przedmiotów związanych z przyrodą. Mogę na nich dowiedzieć się więcej, jak działa wszystko, co nas otacza. W domu oglądam programy edukacyjne na różnych kanałach, dzięki którym poznaję świat zwierząt i roślin. Bardzo się cieszę, że w naszej szkole pojawiły się nowe pomoce naukowe, dzięki którym mogę lepiej to wszystko rozumieć.

Szkoła Podstawowa nr w Wodzisławiu Śląskim otrzymała czek na 48 tysięcy zł.


Za treści zawarte w publikacji dofinansowanej ze środków WFOŚiGW w Katowicach odpowiedzialność ponosi Redakcja.

Komentarze

Dodaj komentarz