Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne

Wodzisław Śląski szykuje się do oddania nowych miejsc parkingowych i wyczekiwanego placu manewrowego dla rowerzystów! Inwestycja realizowana przy ulicy Owocowej nabiera rozpędu, a my śledzimy postępy prac na bieżąco.

Co dzieje się na placu budowy?

Wykonawca zadania, firma General Development Sp. z o.o. z Tarnowskich Gór, nie próżnuje! Już wkrótce miłośnicy dwóch kółek będą mogli doskonalić swoje umiejętności jazdy w bezpiecznym otoczeniu, a mieszkańcy zyskają nowe, komfortowe miejsca parkingowe.

Etap pierwszy: przygotowanie terenu

Obecnie trwają intensywne prace przygotowawcze. Teren budowy został oczyszczony z zieleni, wykonano również wycinkę drzew. Ze względu na podmokły grunt, prowadzone są roboty wzmacniające podłoże przy użyciu kruszywa betonowego.

Co dalej?

W najbliższym czasie planowane jest:

  • Budowa kanalizacji deszczowej
  • Montaż oświetlenia zewnętrznego
  • Wymiana gruntu nośnego
  • Wykonanie podbudowy, nawierzchni i poboczy
  • Budowa barier drogowych
  • Montaż małej architektury
  • Nasadzenie drzew

Nowe miejsca parkingowe i plac manewrowy – korzyści dla wszystkich!

Inwestycja przy ulicy Owocowej to nie tylko nowe miejsca parkingowe, ale przede wszystkim ukłon w stronę rowerzystów. Plac manewrowy stanie się idealnym miejscem do nauki jazdy i zdawania egzaminu na kartę rowerową. Dodatkowo, utwardzony teren będzie wykorzystywany do składowania śniegu w okresie zimowym.

Koszt i termin realizacji

Całkowity koszt budowy nowych miejsc parkingowych i placu manewrowego wyceniono na nieco ponad 801 tys. zł. Zgodnie z umową z wykonawcą, prace mają potrwać 5 miesięcy od przekazania placu budowy. Oczekuje się, że inwestycja zostanie ukończona w ciągu najbliższych miesięcy.

1

Komentarze

  • SzaryMIeszkaniec 22 czerwca 2024 11:10Więcej darmowych parkingów w centrum, absolutnie bezpłatne parkingi przy marketach - bez pobierania jakichkolwiek biletów (które upoważniają do 1,5 godz darmowego parkowania - gdzie same te papierowe wydruki zaśmiecają otoczenie), wpisywania numeru do tabletów - bo to jest porażka że trzeba płacić nawet w nocy kiedy market jest nieczynny.

Dodaj komentarz