REGION: Świadkowie Jehowy zorganizują w Polsce  32 kongresy dla 125 tysięcy osób w tym aż 7 na Śląsku.

Kongresy Świadków Jehowy każdego roku przyciągają prawdziwe tłumy. Chociaż samych wyznawców jest na świecie około 9 milionów, to w zeszłym roku na organizowanych przez nich wydarzeniach tego typu pojawiło się niemal 13 milionów osób! W Polsce Świadkowie Jehowy organizują kongresy w okresie od czerwca do sierpnia na najbardziej atrakcyjnych arenach i obiektach w 19 miastach. Jeden z nich to Sala Zgromadzeń przy ul. Mikołajczyka 84 w Sosnowcu, gdzie kongresy będą odbywać się od 28 czerwca przez kolejne siedem weekendów do 11 sierpnia. Jak powiedział Piotr Jarząbek, rzecznik Świadków Jehowy na Śląsku:
- W ubiegłym roku z kongresów w Sosnowcu każdego weekendowego dnia korzystało średnio 5 tysięcy osób. W tym roku spodziewamy się podobnej frekwencji a z wydarzenia skorzysta wielu mieszkańców miasta i regionów: Zagłębia, Śląska ale i Małopolski. Każdy będzie miał możliwość wysłuchać praktycznego i zachęcającego programu. Spodziewamy się też, że dla wielu osób udział w kongresie będzie świetną okazją na spędzenie miłych chwil w Sosnowcu, Katowicach czy Gliwicach. 
Niewątpliwie te trzydniowe wydarzenia organizowane przez Świadków Jehowy to nie tylko dodatkowe grupy pozytywnie usposobionych turystów dla miast całej aglomeracji, ale i spory zastrzyk gotówki dla lokalnych sklepów, restauracji czy hoteli, w których goście będą wydawać pieniądze. Oprócz Sosnowca takie kongresy odbędą się jeszcze między innymi w Warszawie, Poznaniu, Wrocławiu, Szczecinie, Gdańsku i kilkunastu innych miastach całego kraju.
Każdego weekendu kongres Świadków Jehowy w Sosnowcu będzie trwał trzy dni, od piątku do niedzieli. Co ciekawe, przed wyjazdem na takie wydarzenie we wszystkich zborach Świadków Jehowy w Polsce i na świecie uczestnicy oglądają kilkuminutowe wideo „Przypomnienia dotyczące kongresów”. Co w nim można zobaczyć? Na przykład… jak we właściwy sposób korzystać z usług hotelowych, w tym żeby pamiętać o napiwkach dla obsługi. To niewątpliwie sprawia, że Świadkowie Jehowy stają się pożądanymi gośćmi w wielu hotelach. To wideo może zobaczyć każdy w ich oficjalnym serwisie internetowym JW.ORG pod tym linkiem. 
Według zapowiedzi organizatorów tegoroczny program ma być praktyczny i zachęcający dla wszystkich uczestników. Jak wyjaśnia Piotr Jarząbek:
 - Nie ulega wątpliwości, że każdy z nas potrzebuje usłyszeć dobre wiadomości. W naszych czasach to szczególnie potrzebne. Dlatego też każdego weekendu będziemy skupiać się tylko i wyłącznie na pozytywnych treściach z Biblii. Obecni będą mogli zobaczyć pierwszy odcinek nowej opowieści filmowej „Dobra nowina według Jezusa”, ale też dowiedzieć się, czym jest ta dobra nowina, której Jezus poświęcił cały swój czas i energię.
Niewątpliwie te trzydniowe wydarzenia organizowane przez Świadków Jehowy są godne uwagi dla wszystkich, którym bliska jest osoba Jezusa. Przed kongresem, zbory Świadków Jehowy będą brały udział w kampanii mającej na celu zaproszenie mieszkańców do skorzystania z programu. Warto podkreślić, że wszystkie kongresy Świadków Jehowy są otwarte dla publiczności, wstęp na nie jest wolny i nie przeprowadza się żadnych zbiórek pieniędzy. 
W 239 krajach świata jest prawie 9 mln Świadków Jehowy, którzy należą do przeszło 118 tys. zborów. W Polsce początki działalności Świadków Jehowy sięgają 1891 r., a obecnie po 130 latach są oni trzecią co do wielkości grupą wyznaniową z liczbą ponad 116 tys. wyznawców
 

Komentarze

Dodaj komentarz