fot. M. Szymaniec / Jastrzębski Kajak - Przystań Szymańcówka
fot. M. Szymaniec / Jastrzębski Kajak - Przystań Szymańcówka

Grzegorz „Syki” Sypniewski jest już znanym kajakarzem w lokalnej społeczności. W zeszłym roku wraz z Dawidem Witą w 18 dni przepłynął Wisłę, docierając aż do Dziwnów nad Bałtykiem. Rok wcześniej, w 2022, pokonał trasę Szotkówka-Olza-Odra, również kończąc swoją podróż nad morzem. Tym razem jednak Grzegorz połączył siły z Piotrem Ufnalem, który również ma na swoim koncie imponujące dokonania, takie jak przejazd rowerem z Jastrzębia do Paryża w 2022 roku pokonując imponujące 4 106 km.

Wyzwanie na Warcie

Warta, z długością 808 km, jest trzecią najdłuższą rzeką w Polsce. Rozpoczynając swoją podróż z jeziora Poraj, kajakarze planują dotrzeć do Kostrzynia nad Odrą. Pierwszy dzień wyprawy przyniósł liczne wyzwania – pokonanie 35 km wymagało nie tylko siły fizycznej, ale i umiejętności radzenia sobie z przeszkodami na rzece, takimi jak zwałki drzew i konieczność przenosek. Drugi dzień nie był łatwiejszy – Grzegorz i Piotr przepłynęli prawie 50 km, mierząc się z dziesięcioma przenoskami przy zaporach elektrowni wodnych i progach.

Przepłynięcie Warty to niezwykłe wyzwanie, które z pewnością zapisze się na kartach historii lokalnych wyczynów sportowych. Dla Grzegorza i Piotra to nie tylko test wytrzymałości, ale i okazja do pokazania, że z pasją i determinacją można pokonać każdą przeszkodę. Bądźmy świadkami ich niesamowitej podróży, śledząc każdy etap tej wyjątkowej przygody.

Komentarze

Dodaj komentarz