KMP Żory
KMP Żory

Tak było również w przypadku 10-letniej dziewczynki w Żorach, która wraz z mamą i siostrą wybrały się na zakupy. Sprawunki zrobiły przy ulicy Boryńskiej i tam właśnie o mały włos nie doszło do tragedii. Dziecko nie upewniło się, czy nadjeżdża samochód i wbiegło zza zaparkowanego obok busa wprost pod nadjeżdżającego opla.

Wszystko działo się błyskawicznie, gdy dziewczynka próbowała nadążyć za resztą rodziny po tym, jak opuściła ona sklep. Chwila nieuwagi małoletniej spowodowała groźnie wyglądający wypadek, w wyniku którego znalazła się ona w szpitalu.

Aspirant Marcin Leśniak z żorskiej komendy przypomina, że także piesi mają swoje obowiązki w ruchu drogowym.

- Strefa zamieszkania to obszar obejmujący drogi publiczne lub inne drogi, na którym obowiązują szczególne zasady ruchu drogowego, a wjazdy i wyjazdy oznaczone są odpowiednimi znakami drogowymi. To również miejsce, gdzie zgodnie z przepisami pieszy może korzystać z całej szerokości drogi i ma pierwszeństwo przed pojazdem oraz osobą poruszającą się przy użyciu urządzenia wspomagającego ruch. Prędkość dopuszczalna pojazdu lub zespołu pojazdów w strefie zamieszkania wynosi tylko 20 km/h. Nie jest to jednak miejsce, w którym powinniśmy zapominać o obowiązujących przepisach, bezpieczeństwie, a także szczególnej ostrożności - zwraca uwagę policjant.

Komentarze

Dodaj komentarz