fot. W. Zielińska
fot. W. Zielińska

Ulica Górnośląska – arteria komunikacyjna w opłakanym stanie

Obecny stan nawierzchni ulicy Górnośląskiej w dzielnicy Niedobczyce pozostawia wiele do życzenia. Liczne ubytki, spękania i nierówności znacząco utrudniają jazdę, stwarzając zagrożenie zarówno dla kierowców, jak i pieszych. Zdając sobie sprawę z pilnej potrzeby remontu, władze Rybnika podjęły zdecydowane kroki w celu pozyskania środków na modernizację drogi.

Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg – nadzieja na nowe oblicze ulicy

Miasto Rybnik dostrzegając potencjał Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, złożyło wniosek o dofinansowanie kompleksowego remontu ulicy Górnośląskiej. Projekt obejmuje odcinek drogi od granicy miasta do mostu na rzece Nacynie (w rejonie skrzyżowania z ulicą Józefa Rymera). Szacunkowy koszt inwestycji to około 2 miliony złotych.

Na zdjęciu ulica Górnośląska
Decyzja o przyznaniu dofinansowania dopiero po wakacjach / fot. W. Zielińska

Droga do remontu – krok po kroku

Ostateczna decyzja o przyznaniu dofinansowania powinna zapaść po wakacjach. W przypadku pozytywnej odpowiedzi, miasto ogłosi przetarg na wybór wykonawcy remontu. Realizacja prac modernizacyjnych najprawdopodobniej rozpocznie się wiosną 2025 roku.

Czasowe rozwiązania dla komfortu mieszkańców

W oczekiwaniu na rozstrzygnięcie w sprawie dofinansowania, Rybnickie Służby Komunalne prowadzą tymczasowe prace naprawcze, które mają na celu poprawę stanu nawierzchni ulicy Górnośląskiej. W najbliższych dniach zostanie przeprowadzony remont emulsją i grysem, zapewniając tym samym większy komfort i bezpieczeństwo użytkownikom drogi.

Co dalej, jeśli dofinansowanie nie zostanie przyznane?

W przypadku braku rządowego wsparcia, Rybnickie Służby Komunalne rozważają podzielenie prac remontowych na mniejsze etapy i realizację ich w ramach bieżącej działalności.

Modernizacja ulicy Górnośląskiej to priorytet dla władz Rybnika i mieszkańców Niedobczyc. Pozostaje mieć nadzieję na pozytywną decyzję w sprawie dofinansowania, która pozwoli na szybką i kompleksową modernizację tego ważnego odcinka drogi. Nowa nawierzchnia z pewnością poprawi komfort i bezpieczeństwo jazdy, a także wizerunek miasta.

Komentarze

Dodaj komentarz