Miejsce to od ponad dekady oferuje swoim pacjentom najwyższą jakość usług stomatologicznych, dzięki czemu zdobyło zaufanie wielu mieszkańców regionu. Nie tylko jakość usług sprawia, że Stoma-Dental jest wyjątkowy. Klinika aktywnie angażuje się w działalność charytatywną, często współpracując między innymi z redakcją Tygodnika Regionalnego "Nowiny". Ponadto, na terenie rybnickich szkół i przedszkoli higienistki kliniki przekazują młodszym pokoleniom wiedzę na temat prawidłowej higieny jamy ustnej.
Oferta kliniki jest szeroka i kompleksowa. Od stomatologii zachowawczej, przez protetykę, implantologię, chirurgię, aż po ortodoncję. Dzięki nowoczesnym technologiom diagnostycznym, takim jak TK czy RTG, pacjenci mogą być pewni precyzyjnej diagnozy. Szczególnym udogodnieniem jest możliwość przeprowadzania zabiegów w pełnej narkozie, co czyni wizytę jeszcze bardziej komfortową dla pacjentów.
Głównym tematem dzisiejszej rozmowy jest znieczulenie ogólne w postaci narkozy.
Dla wielu wizyta u dentysty jest stresującym doświadczeniem. Pojawia się możliwość skorzystania z pełnego znieczulenia, czyli narkozy, podczas której pacjent śpi. Jakie są korzyści takiego podejścia?
Przede wszystkim, lekarz ma większy komfort pracy. Pacjent nie ma świadomości przebiegu zabiegu, czy to przez stres, czy przez inne czynniki. Zabieg odbywa się bez jego świadomości. Po jego zakończeniu pacjent budzi się w spokojnym stanie i ma czas na odzyskanie pełnej równowagi w naszej klinice.
W jakich okolicznościach warto zastanowić się nad wyborem takiego znieczulenia?
Znieczulenie ogólne jest polecane w sytuacjach, gdy pacjent odczuwa paniczny strach przed leczeniem stomatologicznym, cierpi na dentofobie, lub po prostu jego stres uniemożliwia współprace z lekarzem. Obejmuje to zarówno dorosłych, jak i dzieci. Może być też stosowane podczas skomplikowanego leczenia, które obejmuje wiele zębów, zabiegów z różnych dziedzin stomatologii jednocześnie, czy też bardziej obciążających chirurgicznie zabiegów.
Co dokładnie oznacza termin "dentofobia"?
Dentofobia to strach przed leczeniem stomatologicznym. Dotyczy ona nie tylko dorosłych, ale także dzieci. W naszej kulturze utrzymuje się syndrom "białego fartucha", dlatego dzieci, ale także dorośli, często stresują się na sam widok kliniki lub szpitala. W takich przypadkach narkoza może okazać się bardzo pomocna.
Jak wygląda procedura wprowadzenia pacjenta w stan narkozy?
Podczas całego zabiegu stomatologicznego w znieczuleniu ogólnym zapewniamy pacjentowi poziom bezpieczeństwa porównywalny z tym w sali operacyjnej. W naszej klinice nie czynimy żadnych ustępstw w zakresie bezpieczeństwa. Pacjent powierza nam coś tak cennego jak zdrowie i życie, wiec musimy być pewni, ze wszystko odbywa się zgodnie z najwyższymi standardami anestezjologii. Długość trwania znieczulenia zależy od zakresu i skomplikowania zabiegu stomatologicznego. Jesteśmy obecni przez cały czas trwania znieczulenia, dbając o to, by zabieg był jak najkrótszy, minimalizując tym samym ryzyko powikłań.
Pogotowie stomatologiczne czynne 7 dni w tygodniu oraz święta! Tel. 32 440 22 12
Komentarze