Domowa maseczka nawilżająca – jak ją wykonać?
Na pewno warto spróbować domowej maseczki nawilżającej, która jest bardzo łatwa i szybka w przygotowaniu, a do tego skutecznie nawadnia skórę. Wystarczy tylko wymieszać: 50 g ugotowanych płatków owsianych, łyżkę miodu, jednego potartego, małego ogórka oraz łyżeczkę oleju kokosowego. Następnie naszą maseczkę umieszczamy na około godzinę w lodówce. Po tym czasie możemy nałożyć ją na cerę, omijając bliską okolicę oczu. Po kwadransie ten domowej roboty kosmetyk zmywamy letnią wodą. Pamiętajcie, aby wcześniej przygotować skórę do maseczki. Oznacza to, że trzeba dokładnie zmyć makijaż płynem micelarnym oraz przemyć skórę zimną wodą. Z kolei do usunięcia maski trzeba zastosować żel bądź piankę myjącą. Możemy Wam polecić kosmetyk z kwasem hialuronowym, który dogłębnie nawilża, a także tworzy na skórze film ochronny.
Dobrana rutyna pielęgnacyjna, czyli jaka?
Jak nawilżyć twarz? Konieczne jest zastosowanie dobrze dobranych kosmetyków. W żadnych przypadku nie można używać tych z dodatkiem alkoholu, gdyż podrażnia on skórę i do tego powoduje nadmierne przesuszenie. Zdecydowanie lepiej sprawdzą się produkty z dodatkiem olejków roślinnych. Skoro to już jasne, to czas przejść do codziennej rutyny pielęgnacyjnej. Rozpoczynamy ją zaraz po przebudzeniu, przemywając skórę płynem micelarnym, który usuwa zanieczyszczenia i sebum, ale nie narusza warstwy hydrolipidowej skóry. Po chwili można już nałożyć na skórę odrobinę żelu z niacynamidem, który zapobiega utracie wody, ale i zmniejsza widoczność porów. Ma także właściwości antybakteryjne i przeciwzapalne. W kolejnym etapie aplikujemy na skórę krem nawilżający z masłem shea bądź kwasem hialuronowym. Jeżeli zauważacie na skórze podrażnienia bądź też odczuwacie ściąganie, to koniecznie zastosujcie tonik aloesowy. Po chwili możecie już przejść do makijażu.
Jak chronić skórę przed wiatrem?
Intensywne powiewy wiatru mogą powodować nadmierne przesuszanie się skóry. Jednocześnie wiatr może przenosić inne zanieczyszczenia. W efekcie skóra jest nie tylko sucha, ale i traci swój blask. Należy ją więc odpowiednio zabezpieczyć. Warto w takim przypadku stosować grubszą warstwę kremów. Koniecznie powinny w swoim składzie zawierać oleje roślinne. Oczywiście nie można zapominać o ochronie przeciwsłonecznej. Sprawdzajcie więc, czy Wasz krem ją zapewnia. Jeżeli nie, to wystarczy tylko zakupić SPF w sprayu, który nie narusza wcześniej wykonanego makijażu. Taki filtr trzeba aplikować co 3-4 godziny. Również inne składniki zapewniają wysoki poziom ochrony. Na pewno należy do nich lanolina czy wosk pszczeli, które tworzą na skórze barierę ochronną. Gdy temperatura za oknem staje się coraz niższa, to sięgnijcie po takie kosmetyki.
Przypominamy o tym, jak ważna jest zdrowa i zbilansowana dieta. Nie ma w niej miejsca na jedzenie typu fast food ani garmażeryjne. Koniecznie zwiększcie podaż kwasów Omega-3, które odpowiadają za odporność organizmu. Bogate w nie są ryby morskie, ale i orzechy włoskie czy nawet awokado.
Komentarze