Zdjęcie ilustracyjne / fot. ms
Zdjęcie ilustracyjne / fot. ms

W czwartkowe popołudnie, 26 września, policjanci z Raciborza podjęli działania ratujące życie po otrzymaniu zgłoszenia od pracownicy Centrum Wsparcia dla Osób Dorosłych w Kryzysie Emocjonalnym. Kobieta przekazała, że skontaktował się z nią mieszkaniec Raciborza, którego stan psychiczny wzbudził poważne obawy. Pomimo prób udzielenia wsparcia, kontakt z mężczyzną urwał się, co skłoniło ją do powiadomienia policji.

Dyżurny komendy natychmiast ustalił miejsce zamieszkania mężczyzny i skierował tam patrol. Po dotarciu na miejsce, funkcjonariusze nie byli w stanie nawiązać z nim kontaktu, jednak dźwięk telefonu dobiegający z wnętrza mieszkania potwierdził, że mężczyzna może znajdować się w środku. Policjanci podjęli decyzję o natychmiastowym wyważeniu drzwi. Po wejściu do mieszkania, na miejsce wezwano pogotowie, które przewiozło mężczyznę do szpitala, gdzie otrzymał niezbędną pomoc medyczną.

Tego samego dnia raciborscy mundurowi musieli interweniować w podobnej sytuacji, kiedy drugi mężczyzna, również w stanie głębokiego kryzysu emocjonalnego, podjął próbę odebrania sobie życia. Dzięki szybkiej reakcji służb, także i w tym przypadku udało się zapobiec tragedii.

Policja przypomina, że osoby zmagające się z trudnościami psychicznymi nie muszą być same ze swoim problemem. Wsparcie jest dostępne m.in. za pośrednictwem bezpłatnych numerów telefonów, takich jak Centrum Wsparcia dla Osób Dorosłych w Kryzysie Emocjonalnym (800 702 222), Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży (116 111) oraz Ogólnopolski Telefon dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia” (800 120 002). W przypadku bezpośredniego zagrożenia życia, należy natychmiast zadzwonić na numer alarmowy 112.

Komentarze

Dodaj komentarz