Zaskoczyli zagrywką

Przyjezdni zaskoczyli mocną zagrywką, co znacznie osłabiło siłę ognia podopiecznych Zbigniewa Błaszczaka. Już w pierwszym secie uskrzydleni prowadzeniem młodzi zawodnicy SMS-u czuli się pewniej na parkiecie niż gospodarze. Nie oddali zdobytego na początku prowadzenia do końca partii, a „górnicy” popełniali liczne błędy.Drugi set był bardzo wyrównany do stanu 11:14. Potem gospodarze wzięli się do roboty zdobywając 14 punktów, przy zaledwie sześciu naliczonych przeciwnikom.Gdy w trzecim secie Górnik wyszedł na prowdzenie 6:1, mogło się wydawać, że sytuacja została opanowana i mecz nie potrwa wiele dłużej niż godzinę. Na pierwszą przerwę techniczną siatkarze schodzili z boiska przy stanie 8:2, ale w kilka minut później było już 10:11. W końcówce tego seta (23:23) radlinianie po udanym ataku podbiegli do siebie przekonani o zaliczonym punkcie, a goście dalej rozgrywali cudem wybronioną piłkę, zdobywając cenny punkt i wygrywając w kolejnej akcji seta.Niespodzianka wisiała w powietrzu do stanu 8:7 w czwartej partii, która skończyła się ostatecznie miażdżącą przewagą miejscowych (prowadzili nawet różnicą 9 punktów- 21:12).Tie-break oddał charakter całego meczu. Górnik prowadził 4:0, potem 6:1 i 8:3, a ambitna młodzież ze Spały zdołała doprowadzić do wyrównania 12:12. Niespodziewanie zacięte i nierówne spotkanie zakończyło się asem serwisowym Jarosława Wojczuka.W Polskiej Lidze Siatkówki Ivett Jastrzębie-Borynia odniósł cenne zwycięstwo nad sąsiadującą z nim w tabeli Skrą Bełchatów. Wyjazdowe spotkanie jastrzębian miało dodatkowy smaczek w postaci występu w drużynie przeciwnika Roberta Prygiela, o którego zabiegał trener Jan Such. Nieobecność byłego zawodnika Czarnych Radom w składzie siatkarzy Boryni nie przeszkodziła im odnieść łatwego zwycięstwa w Bełchatowie. Dzięki wygranej Ivett przeskoczył swojego sąsiada z tabeli i na cztery kolejki przed zakończeniem zasadniczej rundy rozgrywek ma bardzo realne szanse na awans w tabeli.Górnik Radlin- SMS I Spała 3:2 (22:25, 25:20, 23:25, 25:17, 15:12)Górnik: Luks, Kosatka, Fijoł, Krymarys, Terlecki, Wojczuk, Jabłoński (libero)- Rusek, Maciończyk, Wika.Skra Bełchatów- Ivett Jastrzębie-Borynia 1:3 (21:25, 16:25, 25:23, 22:25)Ivett: Kruk, Milbrant, Tołoczko, Ustinow, Michalczyk, Nowak, Wójcik (libero)- Szczygieł, Gniecki, Matoska, Pawłowski.