Czas inwestorów

Najpewniejsze jest rozpoczęcie budowy galerii Jastrzębie przy ul. Warszawskiej. Grupa Galeria ma już pozwolenie na wzniesienie pięciopiętrowego obiektu o powierzchni ponad 10 tys. m kw. Prace mają ruszyć wczesną wiosną. W pierwszych miesiącach przyszłego roku ma też ruszyć duża inwestycja na terenach położonych pomiędzy ulicami Podhalańską a Małopolską. Swoje sklepy chcą otworzyć tam sieci Carrefour i Obi. – Niedawno spotkałem się z ich przedstawicielami. Zapowiedzieli, że budowa zacznie się niebawem, a oba markety mają być otwarte przed przyszłorocznym Bożym Narodzeniem – mówi prezydent. Trwają też ustalenia dotyczące budowy dużego obiektu handlowego na terenie przy ul. Arki Bożka, obok byłego oddziału Telekomunikacji Polskiej, do której przymierza się miejscowy inwestor. – Niemal przez całą poprzednią kadencję trwały przygotowania do tego, by w końcu mogły pojawić się tu inwestycje tego typu. Myślę, że już za dwa lata dużo się zmieni w miejscowym handlu – mówi prezydent. Nadal nie jest przesądzone, kiedy ruszą prace w tzw. strefie centrum. Brytyjska grupa deweloperska, która chce tam budować centrum handlowo-usługowe, przedstawiła tylko wstępną koncepcję zagospodarowania terenu, ponieważ nie ma jeszcze projektu. W dodatku do gminy nadal należy część położonych tam gruntów. Jeśli Brytyjczycy zdecydują się na inwestowanie w Jastrzębiu, będą musieli je wykupić.
2

Komentarze

  • Reniaa Hmm.. 31 lipca 2010 13:49Na 1 i 3 zdjęciu wyglądasz jakbys się spaliła na solarium, a na reszcie zdjęć jakby ten konkurs był stworzony dla Ciebie, jesteś prześliczna, te dwa zdjęcia jakoś mi nie pasują.. Pozdrawiam
  • jeremy Foto numer 2 22 lipca 2010 19:15REWELACJA! Taką dziewczynę to można na wakacje, i po wakacjach wybierać. Zresztą Kamila wygląda po prostu na sympatyczną osobę!

Dodaj komentarz