20020902
20020902

Po raz trzeci z rzędu tytuł najlepszego narciarza wśród górników wywalczył Piotr Porębski z Przedsiębiorstwa Robót Górniczych ROW w Rybniku, startujący w kategorii wiekowej powyżej 40 roku życia. Wicemistrzem kraju w tej samej kategorii został Andrzej Siwczyk z KWK „Chwałowice”.Rybniczanie triumfowali także w kategorii do 40 lat. Artur Czarneta z Ryfamy Rybnik, wyprzedzając Janusza Magierę z KWK „Jankowice”. Startujący w tej kategorii wiekowej zawodnicy ścigali się na dystansie 10 km, ich starsi koledzy mieli do pokonania dystans o połowę krótszy.Na dystansie 5 km ścigali się również uczestnicy Istebniańskiego Bruclika. Zwycięzcą tego biegu został czeski zawodnik Zbigniew Kawulok, a na trzecim miejscu ukończył go Piotr Porębski (PRG ROW).