Lider odzyskał przewagę

Gospodarze zdołali zaledwie trzykrotnie wyprowadzić kontry, ale jedna z nich okazała się najważniejszą akcją spotkania. Górnik Boguszowice pokonał lidera, powodując, że druga w tabeli Polonia Marklowice zmniejszyła dystans do pszowian do trzech punktów.Marklowice grały przed tygodniem z Pierwszym Chwałowice, prowadziły do przerwy dwoma bramkami. Po zmianie stron gospodarze mocno zaatakowali, strzelili kontaktową bramkę i nie zmniejszali naporu. Polonia ograniczała się do kontr. Gdy zespół trenera Andrzeja Frydeckiego strzelił kolejnego gola, markowiczanie odpowiedzieli trafieniem ustalającym wynik meczu.Bardzo podobny przebieg miał pojedynek lidera z jedenastką Chwałowic. Pierwszy stracił trzy bramki jeszcze przed przerwą. Tak jak w Rybniku na drugą połowę chwałowiczanie wyszli zdeterminowani do walki. Zdołali doprowadzić do stanu 2:3 i nadal nie ustępowali pola gospodarzom. Odpowiedź jedenastki trenera Gajewskiego rozwiała jednak szanse gości.Wspomniana wyżej Polonia Marklowice uległa Naprzodowi Syrynia, co jest niespodzianką nie mniejszego kalibru niż przegrana Pszowa w pierwszej kolejce rundy wiosennej.Sensacyjnych wyników nie brakuje również w dole tabeli. Piłkarze Chałupek musieli czekać dziesięć kolejek, by zdobyć jakiekolwiek punkty. W końcu się udało, a zwycięstwo nad Silesią Lubomia, to duży sukces.Drużyny gminy Mszana potraktowały bardzo surowo swoich przeciwników. Płomień Połomia zdemolował Górki Śląskie, a Start uczynił to samo z beniaminkiem z Rud.Wyniki 16. kolejki: Płomień Połomia - Górki Śląskie 8:0 (5:0) Ptoszek 2, Kaszyca 2, Adamek, Goraus, Kusztal, Sobala, Rafamet Kuźnia Raciborska - Studzienna 1:2 (1:0) A. Wcisło - M. Sokołowski, Matyjasik, Górnik Radlin - Górnik Boguszowice 2:2 (0:1) Pielorz, Rduch - Dudek 2, Górnik Pszów - Pierwszy Chwałowice 5:2 (3:0) K. Dziwisz 2, Zadworny 2, D. Mańka - Kasprzak, Kaczmarczyk, Polonia Marklowice - Naprzód Syrynia 1:2 (0:1) M. Powiecko - Fibic, Kozyra, Start Mszana - Buk Rudy Wlk. 8:0 (3:0) Kuś 4, Muszyński 2, Leśniewski, Kowalczyk, Silesia Lubomia - Kolejarz Chałupki 0:1 (0:0) Urbańczyk, pauzowali Czarni Gorzyce.1. Pszów 16 41 64:92. Marklowice 16 35 50:143. Mszana 16 35 44:114. Połomia 16 29 41:165. Syrynia 16 29 32:216. Gorzyce 15 26 42:407. Chwałowice 16 23 45:358. Lubomia 16 22 34:289. Studzienna 16 21 27:3910. Radlin 16 20 27:2911. Boguszowice 16 19 30:3112. Rudy Wlk. 15 16 25:5713. Rafamet 16 11 42:5414. Chałupki 16 6 18:6615. Górki Śl. 16 6 14:77