Obroniła jedną ręką

Na rozgrywanych we Wrocławiu MP juniorów po złoty medal sięgnęła również inna jastrzębianka, brązowa medalistka mistrzostw Europy z 2001 roku - Romana Kasperkiewicz, dla której wywalczony tytuł był pierwszym w karierze. Znakomicie spisała się także Marta Wawro, która w kategorii wagowej do 57 kg musiała uznać wyższość tylko jednej zawodniczki - swojej klubowej koleżanki, R. Kasperkiewicz. M. Wawro to ubiegłoroczna mistrzyni kraju w kategorii juniorek młodszych.Brązowy medal w kat. +78 kg wywalczyła Renata Białdyga z Polonii Rybnik, a 5. miejsce zajęła Agnieszka Zalewska z Bushi Rybnik. W mistrzostwach startowały 103 zawodniczki z 45 klubów.W kategorii juniorów rywalizowało 119 zawodników z 48 klubów, a wśród nich Szymon Ujejski z jastrzębskiej Koki, który w kat. + 100 kg wywalczył srebrny medal, przegrywając minimalnie walkę finałową z Jakubem Waśkowiakiem z Osiemnastki Leszno.