Przerwać koszmar

Rybniczanka Magdalena Myszka, walczy o życie. Choroba zabrała jej plany, marzenia i kontrolę nad swoim ciałem.

Będą walczyć o klimat

Dziś o godzinie 16:00, na rybnickim rynku rozpocznie się symboliczna demonstracja, zorganizowana przez Forum Obywateli Rybnika oraz Śląski Ruch Klimatyczny.

Wojciech Grzesiak o Kazimierzu Kutzu

Dzisiaj na Placu Teatralnym w Rybniku odsłonięto tabliczkę z imieniem Kazimierza Kutza. O artyście i propagatorze śląskości wypowiedział się Wojciech Grzesiak, proboszcz Parafii Katolickiego Kościoła ...

Tłumy na otwarciu klubu Face 2 Face (GALERIA)

Wczoraj, dyskoteka Face 2 Face z Rybnika została otwarta dla gości. Jeszcze przed rozpoczęciem spotkania partyjnego, przed klubem zebrały się tłumy. Nie zabrakło także interwencji policji.

Apel policji do mieszkańców

Policjanci z Jastrzębia-Zdroju zaapelowali do mieszkańców. Chodzi o sytuacje związane z aktami wandalizmu.

Jakie specjały na 10-lecie baru Krówka

Lokal od dekady serwuje mieszkańcom Żor i regionu przepyszne dania. Zatrudnia poprzez Zakład Aktywności Zawodowej ZPU „Wspólna Pasja” niepełnosprawnych. Na 10-lecie Krówka przygotowała specjalne menu....

Mały włos od tragedii. Dachował seicento.

O wielkim szczęściu może mówić kierujący fiatem seicento, który wczoraj dachował na ulicy Racławickiej. Mimo groźnie wyglądającego zdarzenia, nikt nie ucierpiał podczas kolizji.

Ostatni dzień na złożenie wniosku

Uwaga mieszkańcy gminy Mszana! Dzisiaj 22 stycznia o godz. 14 mija termin naboru wniosków na dofinansowanie do wymiany kotłów w ramach Programu Ograniczenia Niskiej Emisji na 2021 rok.

Zmiana ruchu na skrzyżowaniu

25 stycznia od południa na skrzyżowaniu ulic Piaskowej i Rybnickiej w Raciborzu będziemy jeździli inaczej. Powód: zwężona jezdnia.

Nie pozwolimy na podwyżki czynszów!

Podwyżki czynszów w czasie pandemii? Stanowcze nie mówią mieszkańcy Wodzisławia Śląskiego, którzy podpisali się pod petycją, skierowaną do prezydenta miasta Mieczysława Kiecy.

Na pomoc bezdomnym

Na jakie wsparcie mogą liczyć bezdomni w Żorach?

Tak szczepi szpital w Żorach (GALERIA)

Szpital Miejski w Żorach zaszczepił zdecydowaną większość personelu. Z usług punktu korzystają również przychodnie zdrowia i apteki.

Nie będzie śledztwa w sprawie Dziwisza

W listopadzie ubiegłego roku, europoseł z Rybnika Łukasz Kohut złożył do Prokuratury Okręgowej w Krakowie zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez kardynała Stanisława Dziwisza.

Sprawdź jak WOŚP zagra w Żorach!

Tegoroczny Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się w niedzielę, 31 stycznia. Początkowo 29. finał miał się odbyć 10 stycznia, jednak ze względu na istniejące obostrzenia, organizatorz...

Rybniczanie wspierają PCK i WPR

Za sprawą rybniczan, pomoc popłynęła do Polskiego Czerwonego Krzyża i Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego.