Aktualności

Policjanci zatrzymali złodzieja, który okradał piwnice

Raciborscy policjanci zatrzymali 19-letniego sprawcę kradzieży z włamaniem. Do przestępstwa doszło w okresie od 9 do 14 września tego roku, w Raciborzu przy ulicy Solnej. Wówczas złodziej z piwnic w b...

Rybnik - dziesiąte Forum Seniora!

We wtorek, 28 września, odbędzie się już dziesiąte Forum Seniora. Z racji tego, że jest to edycja jubileuszowa, wezmą w niej udział dwaj specjalni goście. Kto to będzie?

Pszów - XXI Dni Promocji Zdrowia

Od 22 września w Pszowie będą się odbywały Dni Promocji Zdrowia. Impreza już na stałe wpisała się do kalendarza wydarzeń miejscowości, bo dbałosć o zdrowie jest dla mieszkańców szczególnie istotna.

Festiwal food-tracków w Jastrzębiu

Panini, burrito, churrosy oraz wiele innych potraw z całego świata już w ten weekend będzie można zakosztować w Jastrzębiu-Zdroju!

Świętowali żelazne, diamentowe i złote gody!

Wczoraj w Centrum Kulturalno-Edukacyjnym odbyły się uroczystości z okazji małżeńskich jubileuszy. Obecni podczas wydarzenia małżonkowie świętowali żelazne, diamentowe i złote gody.

Spisz się, zostały dwa tygodnie!

Do końca września mamy czas na dopełnienie obowiązku spisania się w Narodowym Spisie Powszechnym. Wg stanu na 14 września br. w Rybniku zrobiło to dotąd 72,24 procent mieszkańców. Wszyscy, którzy wcią...

Zostaw samochód! Jedź za darmo!

Z okazji Tygodnia Zrównoważonego Transportu w Jastrzębiu-Zdroju od 16 września można jeździć miejskimi rowerami za darmo. 22 września darmowa będzie komunikacja miejska.

Zamkną wiadukt w Bluszczowie

Od najbliższego piątku, 17 września, rozpoczną się prace na obiekcie mostowym w Bluszczowie w ciągu ul. Dworcowej i Kamieńskiej. Technologia robót zakłada całkowite zamknięcie obiektu dla ruchu na cza...

ZUS: stabilna sytuacja FUS po 6 miesiącach 2021 roku

Sytuacja finansowa Funduszu Ubezpieczeń Społecznych w pierwszym półroczu 2021 roku była stabilna. Stopień pokrycia wydatków wpływami ze składek i ich pochodnych w okresie styczeń – czerwiec osiągnął p...

Racibórz stawia na edukację

Powiat raciborski postawił na edukację nauczycieli, a konkretnie na podnoszenie kwalifikacji zawodowych tej grupy w Zespole Szkół Ekonomicznych.

33-latek rozebrał się prawie do naga

Ubiegłej nocy dwaj mężczyźni zostali zatrzymani za posiadanie narkotyków. Jeden z nich miał na sobie tylko część garderoby. Teraz o dalszym losie mężczyzn zdecyduje sąd, grozi im do 3 lat więzienia. ...

Ekotarg w Pawłowicach

Już jutro, 16 września, urząd gminy zapraszamy na ekotarg do Pawłowic. Jak co czwartek na terenie dworca autobusowego będzie można kupić świeże warzywa i owoce, także od lokalnych hodowców.

Pszów - Park Jordanowski już otwarty!

W Pszowie zakończył się remont placu zabaw w Parku Jordanowskim na pszowskim rynku. Dzieci w bezpieczny sposób mogą korzystać z wszystkich urządzeń.

Bezpłatne badanie słuchu w Jastrzębiu

Dzięki bezpłatnemu badaniu słuchu oraz prelekcji, które odbędą się przy ul. Mazowieckiej 10 w Klubie Seniora, mieszkańcy Jastrzębia mają możliwość bezpłatnego skontrolowania swojego słuchu.