Czas wolny

Racibórz - wrzesień w bibliotece na Ostrogu

Po okresie wakacyjnej przerwy wracają długo wyczekiwane spotkania klubów dziecięcych w Filii nr 2 Ostróg. Przy ul. Bielskiej 12, w tamtejszej bibliotece, działają dwa kluby: Klub Malucha oraz Klub Prz...

Peace and Love w OZI-Pubie

Koncert zespołu GUTEK, suport RastaBastian - 3 października o godzinie 19.00, OZI-Pub Żory. Muzycy wystąpią na imprezie Peace and Love (pokój i miłość).

Przed nami Ekopiknik na Zameczku

Impreza odbędzie się w czwartek 23 września w leszczyńskim pałacyku. W programie m.in. gra miejska, ekowarsztaty i koncert zespołu Carrantuohill.

Wrzesień w bibliotece na Ostrogu - co nowego?

Po wakacyjnej przerwie wracają spotkania klubów działających w Filii nr 2 Ostróg w Raciborzu. W bibliotece przy ul. Bielskiej 12 działają dwa kluby – Klub Przyjaciół Biblioteki na Ostrogu oraz Klub Ma...

Festiwal Ballo na scenach MOK-u

To już po raz 28. na scenie w Miejskim Ośrodku Kultury w Żorach odbędą się Jesienne Spotkania Artystyczne BALLO 2021.

Capella Cracoviensis wystąpi w kaplicy zamkowej

W piątek 17 września Zamek Piastowski w Raciborzu zaprasza o godz. 18:00 do kaplicy zamkowej pw. św. Tomasza Becketa, w ramach cyklu Musica Cantuaris wystąpi Capella Cracoviensis.

O równowadze w transporcie

W piątek, 17 września obchodzić będziemy Powiatowy Dzień Zrównoważonego Transportu.

"Pokora" na inaugurację Rybnickich Dni Literatury

Rybnicka premiera spektaklu Teatru Śląskiego w Katowicach oraz uroczysta inauguracja 52. Rybnickich Dni Literatury, wręczenie nagrody Honorowej Złotej Lampki Górniczej.

Jarmark na granicy

18-19 września (sobota i niedziela), na stare przejście graniczne Chałupki - Bohumin. Zaprasza gmina Krzyżanowice.

Zaproszenie na ekopiknik do Zameczku

Impreza odbędzie się 19 września w leszczyńskim pałacyku. W programie m.in. gra miejska, ekowarsztaty i koncert zespołu Carrantuohill.

Blaskowisko’2021

„Dobrze Cię widzieć” – to hasło wydarzenia charytatywnego Blaskowisko’2021, które odbędzie się w sobotę, 18 września na stadionie.

21. Dni Niedobczyc

Wszystko odbędzie się w tym roku wyjątkowo na parkingu przed Domem Kultury w Niedobczycach. Początek w sobotę 18 września, o godzinie 9.00, wyprzedażą garażową w Parku Czempiela!

Spotkaj się „twarzą w twarz" z ikoną PRL-u

Wodzisławskie Centrum Kultury zaprasza na spektakl teatralny „Wyspa Kalina" w wykonaniu Teatru Polskiego z Bielska-Białej. Wydarzenie zaplanowane jest na sobotę, 23 października na godzinę 18:00.

Industriada w Rybniku. Co czeka na odwiedzających?

Technika. To Was zaskoczy to hasło tegorocznej, XII Industriady czyli Święta Szlaku Zabytków Techniki. W tym roku odbędzie się ono 11 września na terenie 38 obiektów w 25 śląskich miastach. W Rybniku ...

Coraz bliżej festiwalu OFPA w Rybniku

Rybnicka publiczność już niebawem będzie miała możliwość spotkania najzdolniejszych i najbardziej obiecujących adeptów sztuki wokalnej w Polsce. We wrześniu odbędzie się jubileuszowa 25. edycja Ogólno...