post image
Ważny od wtorku 04 października 2022 godz. 12:35 do czwartku 13 października 2022 godz. 12:00

Weź udział w konkursie

Pytanie konkursowe

16.10.2022, godz. 18.00. Teatr Ziemi Rybnickiej: Premiera! Nocna Orkiestra Eksperymentalna oraz Goście z koncertem "Listen To The Sound".
Wystąpią m.in. Chwila Nieuwagi, Dominika Kierpiec-Kontny i in. 

Premierowy program "Listen to the Sound" to pełne interakcji z publicznością muzyczne show, w którym Nocna Orkiestra Eksperymentalna oraz Goście zabierają słuchaczy w głąb zjawiska jakim jest dźwięk. Publiczność poznaje proces tworzenia nowych kompozycji i sama bierze w nim udział. Pełen energii koncert jest znakomitym wyborem na październikowy wieczór, a podczas premiery nie zabraknie niespodzianek! Znakomita rozrywka dla osób w każdym wieku!
Z Nocną Orkiestrą Eksperymentalną wystąpią znakomici goście, doskonale znani rybnickiej publiczności. m.in. Chwila Niauwagi, Dominika Kierpiec–Kontny oraz Gość-Niespodzianka z samych szczytów muzycznego świata. Koncert pełen jest wspólnego muzykowania, próbą zatarcia granicy pomiędzy publicznością, a wykonawcą. Całość przeplatana jest nowatorskimi kompozycjami o niekonwencjonalnych formach i oryginalnym brzmieniu, nie stroniącym od elektroniki.
Nocna Orkiestra Eksperymentalna to nowa formacja, która swoją działalność rozpoczęła z początkiem 2022 roku. Zespół wykonuje muzykę całkowicie nową, skomponowaną przez pomysłodawcę i założyciela orkiestry - Piotra Kotasa. Dużą rolę w kształtowaniu repertuarze orkiestry zajmuje zespołowa improwizacja, często o otwartej formie. W odróżnieniu od typowych zespołów jazzowych muzyka NOE nie opiera się na "tematach jazzowych", ale w oryginalny sposób penetruje przestrzenie muzyki współczesnej, czerpiąc inspiracje do tworzenia nowych form, barw i środków wyrazu. W brzmieniu orkiestry orkiestry odnaleźć można elementy muzyki rozrywkowej, folkowej oraz world music. Obecnie w skład orkiestry wchodzi 20-tu najwybitniejszych instrumentalistów - ale również całego śląska

Chcesz wygrać podwójny bilet na ten koncert? Weź udział w naszym konkursie!
Na odpowiedzi czekamy do 13.10 do godz. 12.00, a z laureatami skontaktujemy się mailowo. 
Regulamin