post image
Ważny od czwartku 03 listopada 2022 godz. 10:25 do środy 23 listopada 2022 godz. 12:00

Weź udział w konkursie

Pytanie konkursowe

26.11.2022, godz. 17.00 Teatr Zieni Rybnickiej- "Usłyszeć taniec". Widowisko w wykonaniu mistrzów stepowania: flamenco, irish dance, tap dance, ethnojazz.
"Usłyszeć taniec" to widowisko różnych form tańca: flamenco, stepu irlandzkiego, amerykańskiego, tańca współczesnego oraz muzyki ethnojazzowej granej na żywo. Barwny spektakl, w którym taniec stanowi integralną część muzyki, a muzyka – tańca. Różne kultury spotykają się w jednym miejscu, a tradycja i współczesność to synonimy. Projekt tworzą wybitni tancerze i muzycy, soliści widowisk w Europie i USA. Gościem specjalnym będzie ukraińska tancerka, pochodząca z Charkowa Maria Lozova oraz saksofonista Grzech Piotrowski.
Od premiery podczas Międzynarodowego Festiwalu Tańca w Lądku Zdroju w 2013 roku, projekt ewoluował z 15 minutowego pokazu 3 tancerzy i perkusisty do pełnowymiarowego widowiska z udziałem 6 muzyków i 4 tancerzy. Od blisko 10 lat spektakl grany jest nieprzerwanie w całej Polsce. Przez ten czas, w projekcie Usłyszeć Taniec na stałe lub gościnnie występowało 53 artystów z 8 krajów.
Spektakl poprzedzi uroczystość wręczenia nagród Prezydenta Miasta w sferze kultury

Chcesz wygrać podwójny bilet na to widowisko taneczne? Weź udział w naszym konkursie!
Na odpowiedzi czekamy do 23.11 do godz. 12.00, a z laureatami skontaktujemy się mailowo. 
Regulamin