post image
Ważny od poniedziałku 15 maja 2023 godz. 09:00 do poniedziałku 22 maja 2023 godz. 12:00

Weź udział w konkursie

Pytanie konkursowe

Premierowy film z cyklu „Wystawa w Kinie” zaprasza widzów na zupełnie nową wycieczkę po legendarnym amsterdamskim Rijksmuseum, gdzie w 2023 roku ma miejsce największa w historii wystawa arcydzieł Vermeera. Zostały na nią wypożyczone z całego świata najsłynniejsze płótna tego dawnego mistrza: Dziewczyna z perłą, Geograf, Mleczarka, Mała ulica, Pani pisząca list ze swoją pokojówką czy Kobieta trzymająca równowagę. Łącznie w jednym miejscu zgromadzono aż 28 obrazów. Po wystawie oprowadzi nas jej kurator i zarazem dyrektor Rijksmuseum – Taco Dibbits.
Bilety na wystawę w Rijskmuseum wyprzedały się w kilka dni. Obecnie wejściówki można dostać już tylko na czarnym rynku, a ich ceny sięgają kilku tysięcy dolarów. Warto, więc wybrać się do kina i zobaczyć tę wyjątkową wystawę na kinowym ekranie.
„Wystawa w Kinie” („Exhibition on Screen”) to prezentacja kolekcji najwybitniejszych artystów malarstwa z najważniejszych muzeów na całym świecie. Na dużym ekranie, w znakomitej jakości obrazu, są pokazane wystawy tematyczne, uchwycone w specjalny, dostosowany do warunków kinowych sposób. Arcydzieła malarstwa, rzeźby i grafiki będzie można oglądać na kinowym ekranie z różnych perspektyw, zaś wędrówce po salach galeryjnych i muzealnych towarzyszą historie dzieł, biografie artystów, wypowiedzi ekspertów analizujących styl i technikę obrazów. „Wystawa w Kinie” jest pionierem kontentu kulturalnego w kinie. W tym roku cykl obchodzi rocznicę 10-lecia istnienia.

Bilety: 30 zł (do 22.05.), 35 zł w dniu projekcji.

Chcesz wygrać podwójny bilet na to wydarzenie? Weź udział w naszym konkursie!

Wystawa odbędzie się 23 maja 2023 o godz. 19.00 w Teatrze Ziemi Rybnickiej.

Na odpowiedzi czekamy do 22.05 do godz. 12.00, a z laureatami skontaktujemy się mailowo lub telefonicznie

Regulamin