W krajowej czołówce

Na wysoką pozycję MKSz-u zapracowało ośmiu juniorów: Marcin Krzyżanowski, Mateusz Bobula, Jacek Szwed, Maria Leks, Anna Krupa, Przemysław Matuszczyk, Jakub Tobolski i Sandra Wieczorek. Aktualnie druga drużyna juniorów MKSz-u gra w Śląskiej Lidze Juniorów i po 4 rundach zajmuje 1. miejsce przed Hetmanem Szopienice i MUKS Cieszyn. W lidze tej rywalizuje 12 zespołów.
Także druga drużyna seniorów MKSz-u gra w Lidze Śląskiej i po 4. rundzie zajmuje 6. miejsce. W lidze seniorów uczestniczy 20 drużyn.
***
W minioną sobotę w Raciborzu zakończyły się tygodniowe zmagania w 11. Międzynarodowym Turnieju Szachowym o Puchar Prezydenta. Turniej wygrał Aliavdin Nikolai z Białorusi. Pierwsze miejsce w kat. juniorów do lat 14 zdobył Marek Lis z LKSz GCKiP Czarna, trzecie miejsce zajął Przemysław Matuszczyk z MKSz Rybnik za Michałem Obruśnikiem z KSz Silesia Racibórz (drugie miejsce).
Pierwsze miejsce w kategorii juniorów do lat 12 zdobył Marcin Smołka z MKSz Rybnik, a wśród juniorek Angelika Dziodzio z UKS Pionier Jastrzębie.
Wśród juniorek do lat 10 zwyciężyła Katarzyna Pokrzywa z MKSz Rybnik. Najmłodszą zawodniczką turnieju była Katarzyna Pokrzywa ur. w 1999 r., a najstarszym zawodnikiem Alfred Obruśnik z Raciborza ur. w 1938 r. W turnieju uczestniczyło 85 zawodników.