Wykształcą mechaników lotniczych

Zespół Szkół nr 2 imienia Wojciecha Korfantego w Jastrzębiu-Zdroju będzie kształcił mechaników lotniczych oraz techników eksploatacji portów i terminali.

Grzegorz Matusiak: Działać skutecznie

Działać skutecznie - to hasło przyświecało mi podczas ostatniej kampanii wyborczej do Sejmu. Wybrałem je, bo nie tylko dobrze brzmi, ale jest konkretnym zobowiązaniem.

Zatrzymano złodziei kabli na gorącym uczynku

Policjanci z jastrzębskiej komendy zatrzymali osoby związane z kradzieżami na terenie budowy. Sprawcy kradli przewody elektryczne. Włamywacze zostali zatrzymani w pościgu.

Ciepło systemowe - komfort i bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo, oszczędność, wygoda i dbałość o środowisko – to główne zalety ciepła systemowego i ciepłej wody użytkowej, którą w naszym regionie oferuje PGNiG TERMIKA Energetyka Przemysłowa SA z sie...

Znamy uczestników Champions Hockey League

Poznaliśmy pełen zestaw trzydziestu dwóch uczestników fazy grupowej Champions Hockey League 2021/2022, w której jako mistrz Polski wystąpi JKH GKS Jastrzębie. Zespół z Jastrzębia będzie losowany z pią...

Nietrzeźwi nastolatkowie za kierownicą

Decydując się na kierowanie samochodem po wypiciu nawet niewielkiej ilości alkoholu, stwarzamy ogromne zagrożenie w ruchu drogowym - przypomina policja.

Łączy nas krew

Przed nami kolejna akcja krwiodawstwa w Jastrzębiu-Zdroju oraz bieg pod hasłem „Krwiobieg – Chodź z nami oddać krew!”.

Kibice wracają na stadiony. Rusza przedsprzedaż biletów

Od poniedziałku rusza przedsprzedaż biletów na spotkanie 30. kolejki Fortuna 1 Ligi, w którym GKS Jastrzębie zmierzy się przy Harcerskiej ze Stomilem Olsztyn. Mecz zostanie rozegrany w sobotę, 15 maja...

Oswoili pandemię - zobacz propozycje zabaw!

sKuMaJ Team to trójka pozytywnych nastolatków, która prowadzi animacje dla najmłodszych, starając się oswoić pandemię. Akcja "Oswoić epidemię" miała za zadanie postawić na wyzwolenie pozytywnych emocj...

11 i 14-letni złodziejaszki

W kwietniu na terenie Jastrzębia-Zdroju skradziono hulajnogę oraz rower BMX wraz z saszetką z dokumentami i pieniędzmi. Okazało się, że sprawcami są dwaj chłopcy.

Pierwszy Dzwonek dla rowerzystów

XV Rodzinny Rajd Rowerowy „Pierwszy Dzwonek” wystartuje 15 maja o godzinie 10 z Ośrodka Wypoczynku Niedzielnego.

Jastrzębianie wyszarpali remis!

Jeszcze przed zakończeniem regulaminowego czasu, wielu nie wierzyło, że GKS Jastrzębie może wyszarpać choć jeden punkt w niedzielnym spotkaniu z ŁKS-em Łódź.

Grillujemy z mistrzem Michałem

Michał Bałazy, świetny kucharz z Jastrzębia-Zdroju, poleca nam niekonwencjonalne przepisy na konwencjonalne dania. Czytajcie i próbujcie swoich sił przy grillu. Smacznego!

Street food z całego świata

Najlepszy street food z całego świata, pyszne desery i napoje czekać będą na Was aż trzy dni - od 14 do 16 maja parking pod kinem Centrum w Jastrzębiu zmieni się w festiwal jedzenia.