VI Ogólnopolski Festiwal Tańca "Inspiracje"

Już w najbliższą sobotę, 15 maja, w godz. 9.00-20.00 odbędzie się VI Ogólnopolski Festiwal Tańca "Inspiracje" 2021. W tym roku, ze względu na obowiązujące obostrzenia, wydarzenie odbywa się online, be...

Gala Taneczna MIX na onlajnie

W niedzielę, 16 maja Wodzisławskie Centrum Kultury zaprasza na taneczne wydarzenie na onlajnie. W trakcie czterogodzinnej transmisji Gali Tanecznej MIX zobaczymy występy aż 38 zespołów. Pasjonatów tań...

Ceramika i malarstwo na żywo

W najbliższym czasie, Zamek Piastowski w Raciborzu zaprasza do swojej siedziby na dwa finisaże wystaw czasowych.

Food Fest! w Wodzisławiu

W dniach 22-23 maja na rynku w Wodzisławiu Śląskim odbędzie się pierwszy w tym sezonie zlot food trucków.

Wirtualna podróż do Indii!

Podróż do Indii być może w chwili obecnej nie jest wskazana, tym bardziej polecamy tą wirtualną za pomocą fotografii z podróży, które możemy oglądać w Rybniku.

Do trzech razy Baranovski

Nie udało się za pierwszym razem, nie udało za drugim. Może za trzecim w Kuźni Kultury zaśpiewa Baranovski. Koncert zaplanowano na 11 czerwca.

Pierwsze zawody akrobatyczne w WCK

W Wodzisławskim Centrum Kultury odbędą się zawody z akrobatyki tanecznej organizowane przez Akrobreak przy współorganizacji WCK. Wydarzenie zostało zaplanowane na 30 maja.

Pierwszy Dzwonek dla rowerzystów

XV Rodzinny Rajd Rowerowy „Pierwszy Dzwonek” wystartuje 15 maja o godzinie 10 z Ośrodka Wypoczynku Niedzielnego.

Artur Rojek w czerwcu

Dwa koncerty Artura Rojka w Teatrze Ziemi Rybnickiej w ramach trasy "Kundel" zostały przełożone na 13 czerwca, bilety zachowują ważność.

Gala Taneczna MIX 2021

Gala Taneczna MIX 2021 odbędzie się 16 maja w Wodzisławskim Centrum Kultury. To impreza, w której uczestniczyć będą zespoły taneczne z południowej Polski. Nie zabraknie przedstawicieli Knurowa, Zabrza...

W czerni i bieli Polańskiego

14 maja o godz. 18 w Muzeum Ognia odbędzie się wernisaż wystawy „W czerni i bieli” znanego fotografika Adama Polańskiego, specjalizującego się w portretach. Ekspozycja potrwa miesiąc.

Street food z całego świata

Najlepszy street food z całego świata, pyszne desery i napoje czekać będą na Was aż trzy dni - od 14 do 16 maja parking pod kinem Centrum w Jastrzębiu zmieni się w festiwal jedzenia.

Eleni zaśpiewa w Wodzisławiu Śląskim

Melodyjny, ciepły głos, polska dusza, greckie korzenie i przeboje, które do dziś bawią i kołyszą wielu. Już 18 czerwca o godzinie 18:00 i 20:15 z dedykacją dla mam na scenie Wodzisławskiego Centrum Ku...

Wspólne grillowanie na Eko-Bazarku

Pod tym szyldem będzie unosił się wielki dym palących się grilli, a wraz z nim zapach niesamowitego mięsa - przygotowanego pod okiem prawdziwych fachowców!