Bitwa goni bitwę

Bytomianie wygrali z Czarnymi Jastrzębiami 3:2, zdobywając zwycięską bramkę równo z końcową syreną. Podobnie jak w półfinale bezpośrednia rywalizacja o hokejową ekstraklasę kończy się po odniesieniu trzech zwycięstw przez jeden zespół. Sądząc po rezultatach, jakie padały w siedmiu meczach tego sezonu w konfrontacji między obiema drużynami, należy się spodziewać, że obejrzymy pięć pasjonujących pojedynków. Najbliższy już w piątek, 23 marca, o godz. 18 na lodowisku Jastor w Jastrzębiu.
Podopieczni trenera Stanisława Małkowa z ogromnym trudem awansowali do finału. W piątym, decydującym starciu z HC Katowice po 60 minutach gry na tablicy wyników widniał remis 1:1, który nie zmienił się także w dogrywce. Po raz drugi więc w spotkaniach play-off obu zespołów o końcowym wyniku decydowała seria rzutów karnych. Pierwszy pojedynek po rzutach karnych zakończył się wygraną katowiczan, tym razem po trafieniu Rajskiego ze zwycięstwa i awansu do finału cieszyły się Jastrzębie. W pięciomeczowej rywalizacji Jastrzębi i zespołu z Katowic rozegrano aż cztery dogrywki. Tylko w jeden pojedynek zakończył się w trzech tercjach.
Kolejne spotkania finałowe będą się odbywać 23 marca w Jastrzębiu, 25 w Bytomiu, 27 ponownie w Jastrzębiu i ewentualnie 30 marca ponownie w Bytomiu. Najbliższy mecz na Jastorze w piątek, 23 marca, o godz. 18. Kasy będą czynne od 17; ceny biletów: normalny 7 zł, ulgowy (kobiety, młodzież i dzieci do lat 18) – 4 zł; dzieci do lat 9 – wstęp wolny.

Wynik piątego spotkania półfinałowego:
Czarne Jastrzębie – GKS HC Katowice 2:1 (0:0, 0:0, 1:1, dogrywka 0:0, karne 1:0) Bernacki 52., Rajski (karny) – Sobała 44.

Wyniki spotkań półfinałowych:
TMH Polonia Bytom – UHKS Mazowsze Legia Warszawa 3:0 (w kolejnych meczach: 9:1, 9:3 i 5:0).
JKH Czarne Jastrzębie– HC GKS Katowice 3:2 (1:0, 0:2, 1:0, dogrywka 1:0)
JKH Czarne Jastrzębie– HC GKS Katowice 3:1 (1:1, 1:0, 1:0)
JKH Czarne Jastrzębie– HC GKS Katowice 4:5 (1:1, 2:1, 1:2, dogrywka 0:0, rzuty karne 0:1)
JKH Czarne Jastrzębie– HC GKS Katowice 1:2 (0:0, 1:1, 0:0, dogrywka 0:1)
JKH Czarne Jastrzębie– HC GKS Katowice 2:1 (0:0, 0:0, 1:1, 0:0, rzuty karne 1:0).

Kolejne spotkania będą się odbywać 23 marca w Jastrzębiu, 25 w Bytomiu, 27 ponownie w Jastrzębiu i ewentualnie 30 marca ponownie w Bytomiu.
Czarne Jastrzębie – GKS HC Katowice (0:0, 0:0, 1:1, dogrywka 0:0, karne 1:0) Bernacki 52., Rajski (karny) – Sobała 44.
Polonia Bytom – Czarne Jastrzębie 3:2 (0:1, 2:0, 1:1)Salamon 36., Salamon 38, Lustiniec 60. – Danieluk 13., Pavlacka 45.