Marklowice nie rezygnują

Rybniczanie zawiedli, wywożąc z Łazisk tylko jeden punkt. Najpoważniejsi rywale w wyścigu do III ligi zainkasowali komplet, mając za przeciwników jeszcze bardziej wymagających rywali. Przyszłość Rogów, mimo że od 10. minuty przegrywała 0:1, zdołała zdobyć komplet punktów i wyprzedzić ROW. Jeszcze bardziej wartościowe zwycięstwo odnieśli piłkarze Koszarawy, którzy w Żabnicy okazali się lepsi od jedenastki Skałki.
Rozpędu nabiera Beskid Skoczów. Podopieczni trenera Piotra Mandrysza dzięki zwycięstwu z bojowo usposobionym, nie zamierzającym opuszczać czwartej ligi Grunwaldem, przesunęli się z siódmej pozycji na czwartą i podobnie jak marklowiczanie odrabiają straty poniesione na początku sezonu, z tą tylko różnicą, że urastają do miana poważnych kandydatów do mistrzostwa. W spotkaniu dwóch zespołów naszego regionu pogodzonych raczej z degradacją Start Mszana pokonał Gwiazdę Skrzyszów, zdobywając jedynego gola w meczu na 10 minut przed końcowym gwizdkiem.
Wyniki 18. kolejki: Przyszłość Rogów – Odra II Wodzisław 3:1 (2:1) Pyka 23. i 35., Prusek 90. – samobójcza 10., Pniówek Pawłowice – Polonia Marklowice 2:3 (1:2) Cybulski 45. i 70. – Kobeszko 20. i 52., Powiecko 27., Polonia Łaziska – Energetyk ROW Rybnik 0:0, Beskid Skoczów – Grunwald Ruda Śląska 1:0 (1:0) Caniboł 29., BKS Stal Bielsko-Biała – Victoria Jaworzno 3:0 (1:0) Matejko 42., Czak 66., Piwkowski 88., Start Mszana – Gwiazda Skrzyszów 1:0 (0:0) Moskal 81., Skałka Żabnica – Koszarawa Żywiec 0:2 (0:0) Przybyła 61., Bizacki 89., Łąka – Pasjonat Dankowice 3:0 (2:0) Pławecki 23., Mateja 31. (karny), Frąckowiak 60.