Koszykarki G2 w Rybniku z trenerami Marcinem Troszką i Wojciechem Pierchałą

W final four w pierwszym spotkaniu zamierzyły się z Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego z Poznania, ulegając 48:83. W meczu o trzecie miejsce pokonały G 3 Inowrocław 78:62. Gimnazjalistki z Poznania wygrały tegoroczną edycję turnieju, pokonując w meczu o pierwsze miejsce Wierzawice 71:61 i zdobył główną nagrodę turnieju – wyjazd z drużyną Lotos Gdynia na jeden z meczów Euroligi.
Ceremonia wręczenia nagród miała miejsce podczas przerwy w spotkaniu Lotos Gdynia – Wisła Can-Pack Kraków. Drużyna z Rybnika poza pucharem i brązowymi medalami została też wyróżniona nagrodą indywidualną, a otrzymała ją Natalia Prokop, która zdobyła tytuł króla strzelców, rzucając w dwóch meczach 53 punkty. Nagrody wręczali między innymi trener reprezentacji Polski koszykarek Krzysztof Koziorowicz i zastępca dyrektora generalnego Grupy Lotos Adam Loewe.
Punkty w turnieju finałowym dla Gimnazjum nr 2 w Rybniku zdobyły: Natalia Przekop 53, Magdalena Gawęda 21, Sandra Podleśny 13, Aldona Morawiec 12, Małgorzata Zientarska 7, Ania Gołyźniak 5, Paulina Mycio 4, Sonia Moszkowicz 4, Justyna Kocon 3, Paula Szymczyk 2, Justyna Kaczorowska 2, Justyna Chrobok 0, Lucyna Gozdawa Grajewska 0. Trenerami zespołu są Marcin Troszka i Wojciech Pierchała.
Brązowe medalistki są uczennicami drugiej i trzeciej klasy sportowej Gimnazjum nr 2 w Rybniku oraz zawodniczkami drużyny kadetek RMKS-u Rybnik.