Jeszcze w pierwszej połowie okazji do zdobycia bramki nie wykorzystał Jan Woś

W drużynie pojawili się na wiosnę Jakub Grzegorzewski, Marcin Nowacki i Adam Czerkas, ale ich pierwszych występów nie można zaliczyć do specjalnie udanych. Grają coraz lepiej z każdym kolejnym meczem. Grzegorzewski strzelił w sobotę swojego szóstego gola w barwach Odry zespołowi, w którym występował, zanim przeszedł do klubu przy Bogumińskiej.
Wśród graczy, jacy decydują aktualnie o obliczu Odry, nie można pominąć – przywoływanego przez nas często – Wojciecha Skaby. Seria Odry trwa, odkąd wychowanek Rymera wyszedł w podstawowej jedenastce. Nie tylko był bohaterem co najmniej dwóch z dziesięciu spotkań, ale walnie przyczyniał się do każdego z wygranych czy zremisowanych meczów. Już jesienią postawił na niego trener Bochynek i na pewno się nie zawiódł. Wartość tego piłkarza, skazanego do niedawna na grę w czwartoligowych rezerwach, rośnie na rynku transferowym z tygodnia na tydzień. Jeszcze na trzy kolejki przed zakończeniem sezonu trwają spekulacje na temat jego ewentualnego przejścia do któregoś z zamożniejszych klubów naszej ekstraklasy. Kto wie, czy ofert nie otrzymają także kolejni gracze, którzy w Odrze odbudowują powoli formę. Nie powinni na nie raczej liczyć Jan Woś i Marcin Malinowski, stanowiący trzon zespołu. Kibiców cieszy szczególnie postawa pierwszego z wymienionych, wracającego do wielkiej formy po okresie nie najlepszych występów w poprzednich dwóch rundach.
Szóste zwycięstwo z rzędu nie przyszło piłkarzom Odry łatwo. Wprawdzie bardzo szybko gospodarze ustawili sobie mecz po trafieniu Jakuba Grzegorzewskiego, ale już po pięciu minutach odpowiedział Przemysław Kulig i mecz rozpoczął się od nowa.
Bohaterem spotkania został Marcin Nowacki. Do tej pory jego pojawianie się na boisku raczej rozczarowywało. Brakowało mu zadziorności i kreatywności, jaką popisywał się przy Bogumińskiej, zanim przeszedł do Groclinu. W sobotę jednak zdobył bramkę na wagę trzech punktów i szóstego zwycięstwa swojego zespołu. „Mały” trafił do siatki w trzy minuty po pojawieniu się na boisku. To kolejna tak udana, mająca wpływ na zmianę wyniku zmiana dokonana przez trenera Zielińskiego. Przed tygodniem jeszcze szybciej i nie mniej niż Nowacki cieszył się ze zdobytego gola Daniel Rygel.
Szczególny powód do zadowolenia miał po zdobyciu swojej bramki miał również Grzegorzewski. Wodzisławski napastnik gesty radości skierował głównie ku ławce trenerskiej Górnika Łęczna, w którym w przerwie zimowej podziękował mu za grę Krzysztof Chrobak.

– Obawiałem się tego meczu. Po zwycięstwie w Szczecinie i zapewnieniu sobie utrzymania zawodnikom mogło zabraknąć determinacji w grze przeciwko Łęcznej. Tak też to wyglądało w pierwszej połowie. Po przerwie było już zdecydowanie lepiej. Bardzo cieszą mnie zmiany, jakich dokonałem. Każdy z trójki piłkarzy, którzy pojawili się na boisku w drugiej połowie, coś wniósł. Gra się wyraźnie ożywiła. Wiadomo jednak, że każda passa się kiedyś kończy – komentował zwycięski mecz z Łęczną Jacek Zieliński. W tym tygodniu kolejne dwa mecze ekstraklasy. W środę Odra zagra w Łodzi z Widzewem. Jesienią na zaśnieżonej płycie boiska Marcin Chmiest strzelił widzewiakom trzy bramki. Michał Probierz narzekał na warunki, jakie panowały na boisku w tym meczu. Zobaczymy, jak będzie tym razem... W sobotę z kolei przy Bogumińskiej będzie gościć Legia Warszawa. Oba spotkania zapowiadają się na wiele ciekawsze niż rozegrane w ubiegłym tygodniu zwycięskie pojedynki z Pogonią w Szczecinie i Górnikiem Łęczna w Wodzisławiu.

Odra Wodzisław – Górnik Łęczna 2:1 (1:1) Grzegorzewski 9., Nowacki 76. – Kulig 14.

Odra: Skaba – Dudek, Dymkowski, Kowalczyk, Szary – Rygel (56. Biskup), Muszalik (73. Nowacki), Malinowski, Woś – Grzegorzewski, Czerkas (56. Wróbel).
Górnik: Leciejewski – Kulig, Pawelec, Jurkowski, Sokolenko – Andruszczak Ż (80. Manevski), Kwiek, Łabędzki, Niżnik, Lisowski (72. Jarecki) – Zahorski (59. Chi-Fon)

Pogoń Szczecin – Odra Wodzisław 1:3 (0:2) Edi 83. (karny) – Dudek 15., Grzegorzewski 22. i 78.

Pogoń: Majdan – Celeban, Julcimar, Otavio, Thiago (76. Tiago Martins), Lilo, Campos (59. Skórski), Marcelo, Tinga, Edi, Elton (36. Kowal).
Odra: Skaba – Dudek, Dymkowski,, Kowalczyk, Szary – Muszalik, Biskup (61. Rygel), Woś, Kokoszka (86. Cichy) – Grzegorzewski, Czerkas (80. Nowacki).

Zestaw par 28. kolejki: 18.05, g. 20: Górnik Łęczna – Zagłębie Lubin, g. 17: Korona Kielce – GKS Bełchatów.
19.05, g. 18: Widzew Łódź – Odra Wodzisław, Pogoń Szczecin – Cracovia Kraków, Wisła Kraków – Groclin Grodzisk Wielkopolski, Wisła Płock – ŁKS Łódź, Arka Gdynia – Górnik Zabrze, g. 19.30: Lech Poznań – Legia Warszawa.

Zestaw par 29. kolejki: 22.05, g. 19: Arka Gdynia – Lech Poznań Górnik Zabrze – Wisła Płock, ŁKS Łódź – Korona Kielce, GKS Bełchatów – Wisła Kraków, Groclin Grodzisk Wielkopolski – Pogoń Szczecin, Cracovia Kraków – Górnik Łęczna, Zagłębie Lubin – Widzew Łódź, Odra Wodzisław – Legia Warszawa.