Zaczynają się schody

Zdobyli w trzech pierwszych kolejkach w meczach rozegranych na własnym stadionie pięć punktów, mając za przeciwników zespoły, które szybko usadowiły się w dolnych rejonach tabeli.
Radość ze zdobytych zgromadzonych punktów potęgował fakt, że piłkarzom z Bogumińskiej dopisywało szczęście w ostatnich minutach meczu. Fart skończył się już w trzecim ze spotkań, które przyniosły punkty, gdy zwycięstwo z Widzewem wymknęło się w ostatniej minucie gry. Od tamtej pory Odra straciła osiem bramek, strzelając dwie, a najbliżsi i kolejni rywale wodzisławian nie będą chcieli sobie pozwolić na jakiekolweik straty z 12. pozycji w tabeli. Mecz z Wisłą, który mimo wszystko powinien być interesującym widowiskiem rozpocznie się w sobotę, 15 września, o godz. 18.
W piątek Odra rozegrała zakończony remisem sparing z Zagłębiem.
W rozegranym dzisiaj sparingu pomiędzy Zagłębiem Sosnowiec a Odrą Wodzisław padł remis z 2:2 (0:2). W 13 i 14 minucie gry Jakub Grzegorzewski strzelił 2 bramki i Odra objęła prowadzenie. W drugiej części meczu lepszym zespołem było Zagłębie. W 60. minucie samobójczego gola strzelił Dariusz Dudek, a na 10 minut przed końcowym gwizdkiem wyrównał Krystian Prymula.

Zagłębie Sosnowiec - Odra Wodzisław 2:2 (0:2) samobójcza 60. (Dudek), Prymula 80. - Grzegorzewski 13. i 14.
Odra: Pilarz (46. Stachowiak) - Kokoszka (62. Szymiczek), Malinowski (46. Jakosz), Kowalczyk, Szary (46. Dudek) - Seweryn, Hinc (46. Kuranty), Nowacki (46. Iwan), Biskup (65. Świerzyński) - Grzegorzewski, Aleksander (46. Woś)
Zagłębie: Sobański (62. Gąsiński) - Bednár, Hošić (46. Marek), Ciesielski, Gawęcki (46. Cygnar) - Skrzypek (46. Piątkowski), Pach (46. Berliński), Berensztajn (46. Białek), Kozubek - Folc, Kmiecik (46. Prymula).

Zestaw par 7. kolejki, 14.09, g. 19: Górnik Zabrze - Polonia Bytom, g. 20: Legia Warszawa - Widzew Łódź
15.09, g. 17/15: Lech Poznań - GKS Bełchatów, g. 18: Odra Wodzisław - Wisła Kraków, Cracovia Kraków - Groclin Grodzisk Wielkopolski, ŁKS Łódź - Zagłębie Sosnowiec, Jagiellonia Białystok - Korona Kielce.
16.08, g. 18: Ruch Chorzów - Zagłębie Lubin.