ROW lepszy o bramkę

Po dziewięciu kolejkach lidera i wicelidera dzieli w tabeli różnica jednej bramki. Oba zespoły zachowują miano niepokonanych, choć Beskid jeszcze do niedzieli nie stracił punktu w bieżących rozgrywkach.
W Żabnicy prowadził już 2:0 po czternastym i piętnastym trafieniu Bogdana Pruska. Jednak gospodarze jeszcze przed zejściem na przerwę do szatni zdołali strzelić kontaktowego gola, a 10 minut od rozpoczęcia drugiej połowy wyrównali, ustalając wynik spotkania. Zapowiadający się na najciekawszy pojedynek dostarczył dużych emocji i potwierdził, że skoczowianie mierzą w tym sezonie w mistrzostwo.
Najbardziej zaskakujące wyniki ostatniej kolejki to remis Przyszłości Rogów w Mszanie i pewne zwycięstwo Polonii Łaziska w Czańcu. Wydawało się, że faworyzowany zespół Przyszłości wywiezie z boiska Startu nie tylko komplet punktów, ale i znacznie poprawi swój bilans bramkowy. Tymczasem po pierwszych 45 minutach przegrywał 0:2. Zanosiło się więc na prawdziwą sensację. W drugiej odsłonie podopieczni trenera Jana Adamczyka zdołali doprowadzić do wyrównania, ale nie było ich stać na więcej. Taki rezultat to na pewno największe rozczarowanie dla sympatyków Przyszłości, bowiem w tym sezonie drużyna z Mszany zdobyła dopiero drugi punkt.
Z kolei piłkarze Polonii Łaziska, którzy po trzech pierwszych kolejkach mieli na koncie dwie porażki, znów zaskoczyli pozytywnie swoich kibiców, wygrywając wysoko wyjazdowe spotkanie z rewelacją pierwszych kolejek LKS-em Czaniec. Podobnie jest z jedenastką Pniówka Pawłowice, która traci do prowadzącej dwójki jeden punkt i ma na koncie tylko jedną porażkę – z przewodzącym stawce ROW-em. Podopieczni trenera Dariusza Grzesika odnieśli tym razem najbardziej efektowne zwycięstwo, prowadząc już na boisku beniaminka z Wirka 4:1.
Nowy lider rozpoczął swój mecz w Marklowicach od minuty ciszy, którą na boisku Polonii uczczono pamięć zmarłego w ubiegłym tygodniu ojca Marka Kubisza. Napastnik ROW-u nie wystąpił w sobotnim spotkaniu, ale nie przeszkodziło to zespołowi trenera Franciszka Krótkiego w odniesieniu pewnego zwycięstwa.
W najbliższej kolejce interesująco zapowiadają się pojedynki Grunwaldu z Beskidem, Unii Racibórz ze Startem Mszana, Przyszłości Rogów z Polonią Marklowice i BKS-u z Łąką.
Najciekawiej jednak powinno być w Łaziskach, gdzie piąta w tabeli Polonia podejmuje czwartą Skałkę Żabnica.
Łatwych przeciwników ma ROW i Pniówek i chyba tylko w tych dwóch przypadkach można stawiać na pewne zwycięstwa gospodarzy.

Wyniki 9. kolejki: Unia Racibórz – Grunwald Ruda Śląska 1:2 (1:1) Frydryk 38. – Rudyk 31., Jurok 51., Start Mszana – Przyszłość Rogów 2:2 (2:0) Szkatuła 41., Król 45. – Dzierżenga 55., Kolisz 69., Polonia Marklowice – Energetyk ROW Rybnik 0:2 (0:1) Kostecki 44., Bogdan 75., Wawel Wirek – Pniówek Pawłowice 2:4 (1:2) Lokaj 15.(karny), Łęcki 77. – Zyzak 6., Cybulski 25., Dudek 62., Maroszek 72., Victoria Jaworzno – BKS Stal Bielsko-Biała 0:1 (0:0) Trzop 61., Łąka – GKS II Jastrzębie 2:1 (0:0) A. Żur 48. i 70. – Gorzała 52., Czaniec – Polonia Łaziska 0:3 (0:2) Hendel 14., Lasia 28., Debudaj 90. + 1., Skałka Żabnica – Beskid Skoczów 2:2 (1:2) Novak 45., Kopański 56. – Prusek 22. i 35.

16.Mszana923:34

Zestaw par 10. kolejki, 29.09, g. 11: Grunwald Ruda Śląska – Beskid Skoczów, g. 16: Polonia Łaziska Górne – Skałka Żabnica, Pniówek Pawłowice – Victoria Jaworzno, Energetyk ROW Rybnik – Wawel Wirek, Unia Racibórz – Start Mszana.
30.09, g. 11: GKS II Jastrzębie – Czaniec, BKS Stal Bielsko-Biała – Łąka, g. 16: Przyszłość Rogów – Polonia Marklowice.