Dołożyli dwa zwycięstwa

Oba spotkania podopieczni trenera Roberto Santilli wygrali niespodziewanie łatwo. W pierwszym spotkaniu z mistrzem Holandii jastrzębianie stracili seta, także w pierwszym starciu w hali w Szerokiej pozwolili zespołowi Jana Sucha urwać dwa sety. Tym razem pojedynki były jednostronnymi widowiskami. Szczególnie obiecująco dla wicemistrzów Polski wypadł mecz w Rzeszowie. Gospodarze podjęli walkę tylko w trzecim secie, zakończoną po emocjonującej końcówce ich przegraną 25:27. Mecz ligowy, tak jak poprzedni z Delectą Bydgoszcz, trwał niewiele ponad godzinę. Najlepszym zawodnikiem spotkania był Dawid Murek.
Kolejna ligowa potyczka czeka siatkarzy z Boryni dopiero 19 stycznia. Ich rywalem w hali w Szerokiej będzie Skra Bełchatów.

Jastrzębski Węgiel – Piet Zoomers/D Apeldoorn 3:1 (25:22, 25:20, 25:23)

Jastrzębie: J. Iwanow, Murek, Prygiel, Jurkiewicz, Yudin, N. Iwanow, Rusek (libero) oraz Czarnowski.
Apeldoorn: Rauwerdink, Krolis, van Tarel, Cristina, Mast, Olsthoorn, Maan (libero) oraz Plinck, van der Mark, van ser Ven.

Resovia Rzeszów – Jastrzębski Węgiel 0:3 (18:25, 16:25, 25:27)
Resovia: Łuka, Gunia, Papke, Mitrović, Ilić, Hernandez, Ignaczak (libero) oraz Gabrych, Józefacki.
Jastrzębie: J. Ivanov, Yudin, Prygiel, Murek, N. Ivanov, Jurkiewicz, Rusek (libero) oraz Rafa.