Wciąż z kompletem

W sobotę na początku trzeciej tercji strzelili kontaktową bramkę na 1:3, ale w końcówce lider okazał się bezlitosny i dołożył jeszcze trzy gole. W niedzielę sosnowiczanie zagrali jeszcze ambitniej, nie pozwalając sobie na stratę bramki w pierwszej tercji. Mimo że przegrywali, walczyli do samego końca. W trzeciej tercji zawodnicy obu zespołów dopuścili się nawet nierzadkich na hokejowych taflach rękoczynów. Dwaj zawodnicy zostali ukarani karą drużynową dwuminutową i indywidualną po 10 minut na zawodnika.
W najbliższy weekend Jastrzębie wyjeżdżają do Warszawy, aby dać szkołę przedostatniej w tabeli Legii. Istnieją spore szanse na zdobycie w najbliższych dwóch meczach dwusetnej bramki. Po takim wyczynie przyjemniej upłynęłaby droga powrotna do Jastrzębia.

JKH Czarne Jastrzębie – SMS PZHL Sosnowiec 6:1 (2:0, 0:0, 4:1) Pavlaczka 0.18, Szoke 16.57, 51.41 i 58.18, Danieluk 44.32, Kulas 59.01 – Galant 40.32.
JKH Czarne Jastrzębie – SMS PZHL Sosnowiec 4:0 (0:0, 2:0, 2:0) Bernacki 27.52 i 29.14, Bibrzycki 47,31, Szynal 50.11.

Jastrzębie: Piotr Jakubowski, Bartek Mrula, Piotr Szynal, Rudolf Wolf, Mateusz Danieluk, Marek Pavlacka, Rafał Bernacki, Grzegorz Gąska, Piotr Gil, Tomasz Maćkowiak, Rafał Bibrzycki (26), Jakub Radwan, Karol Piotrowski, Tomasz Pastryk, Bartek Bomba, Maciej Rajski, Andrzej Szoke, Mateusz Leśniowski, Kamil Górny, Damian KIełbasa, Tomasz Kulas, Arkadiusz Kąkol.
SMS: Tomasz Witkowski, Marek Górki, Kamil Kapica, Michał Porębski, Radosław Galant, Marek Wróbel, Tomasz Cieślicki, Dawid Maj, Marcin Kabat, Łukasz Korzeniowski, Jakub Witecki, Daniel Minge, Filip Kwieciński, Krzysztof Kantor, Mateusz Tylka, Maciej Pompkowski, Marcin Papież.

Wyniki pozostałych spotkań 27. i 28. kolejki: Mazowsze Legia Warszawa – KTH Krynica 3:4, HC GKS Katowice – SMS I PZHL Sosnowiec 8:2, HC GKS Katowice – MMKS Podhale Nowy Targ 8:4, Zagłębie II Sosnowiec – MUKS Orlik Opole 2:6, Mazowsze Legia – KTH Krynica 2:7, HC GKS Katowice – MMKS Podhale Nowy Targ 4:3.