Polonia pierwszym liderem

Podobną skuteczność co piłkarze z Łazisk zaprezentowali piłkarze Fortecy Świerklany. Zespół wzmocniony w przerwie letniej kilkoma doświadczonymi graczami jest jednym z faworytów rozgrywek. W derbowym pojedynku na boisku Orła Jankowice piłkarze Fortecy objęli prowadzenie w pierwszej połowie, ale tuż po zmianie stron gospodarze doprowadzili do wyrównania. Zatem mimo że pojedynek zakończył się wysoką wygraną Świerklan – jak na derby przystało – dostarczył też sporych emocji.
Największymi pechowcami w pierwszej kolejce byli piłkarze Granicy Ruptawa. Jeszcze w 90. minucie meczu prowadzili z Baranowicami 2:1 po dwóch golach zdobytych z rzutów karnych. Do tego momentu mogli mówić o dużym szczęściu, ale arbiter doliczył 5 minut do regulaminowego czasu gry i losy spotkania zdążyły się odwrócić.

Wyniki 1. kolejki: Wicher Wilchwy – Orzeł Palowice 0:2 (0:1), KS Wielopole – Energetyk ROW II Rybnik 1:0, Orzeł Jankowice – Forteca Świerklany 1:5 (0:1) Lubszczyk, Gąsior, Pastuszak, Gasidło, Dulbińskiego dla Fortecy, Granica Ruptawa – Baranowice 2:3 (1:1) Śmigielski 2 (obie karny) – Tomecki 2, Nadrowski, Górnik Boguszowice – Pierwszy Chwałowice 0:2 (0:0) Nowak 2, Zuch Orzepowice – Naprzód Rydułtowy 0:0, Czarni Przegędza – Skrbeńsko 1:1, Polonia Łaziska Rybnickie – Radziejów-Popielów 5:0 (2:0).

1.Łaziska135:0
2.Świerklany135:1
3.Palowice132:0
Chwałowice132:0
5.Ruptawa133:2
6.Wielopole131:0
7.Przegędza111:1
Skrbeńsko111:1