Hokejowy festiwal karnych
Ostatnie spotkania z udziałem drużyny JKH GKS Jastrzębie są niezwykle emocjonujące. Dwa kolejne mecze kończyły się seriami rzutów karnych.
W ubiegły wtorek wygrali po serii rzutów karnych w Janowie 4:3. W spotkaniu tym nie wystąpili liderzy naszego zespołu – Petr Lipina i Pavel Zdrahal. Trener Wojciech Matczak musiał przemeblować cały skład. Po pierwszej bezbramkowej tercji jako pierwsi trafili goście. W 23. minucie zespół JKH objął prowadzenie po golu Tomasza Kulasa. Na odpowiedź gospodarzy nie trzeba było długo czekać. Janowianie wykorzystali grę w przewadze i po golach Tomasza Jóźwika i Wiktora Kubenko to oni prowadzili 2:1. Trzy minuty później do wyrównania doprowadził Rudolf Wolf. Jednak jeszcze w tej odsłonie Kamila Kosowskiego pokonał Mateusz Pawlak i to Naprzód wygrywał 3:2.
W trzeciej tercji do remisu doprowadził Mateusz Bryk. Dogrywka nie przyniosła rozstrzygnięcia i znów o wyniku meczu decydowały karne. Trener Matczak, podobnie jak to było w meczu z Zagłębiem Sosnowiec, do bramki desygnował Mateusza Wąsika. Ten zdołał obronić strzały Jóźwika i Sośnierza. Dla JKH dwa razy trafił Grzegorz Piekarski i jastrzębianie mogli cieszyć się ze zwycięstwa.
Szczęśliwego zakończenia nie było w piątek na Jastorze. Tym razem w karnych lepszy od gospodarzy okazał się zespół GKS Tychy. W niedzielę jastrzębianie pauzowali, bo mecz z Cracovią został przeniesiony na 27 grudnia. Wczoraj ekipa JKH grała w Sosnowcu, a w piątek i niedzielę czekają ją dwa mecze na własnym lodowisku. 4 grudnia podejmować będzie Podhale Nowy Targ (godz. 20), a 6 grudnia zagra z Naprzodem Janów (godz. 18).

NAPRZÓD JANÓW – JKH GKS JASTRZĘBIE 3:4 (0:0, 3:2, 0:1, 0:0), karne 1:2
0:1 Kulas (23), 1:1 Jóźwik (31), 2:1 Kubenko (32), 2:2 Wolf (35), 3:2 Pawlak (39), 3:3 Bryk (44).
JKH: Kosowski (65. Wąsik) – Górny, Pastryk, Kulas, Kiełbasa, Kąkol – Wolf, Bryk, Kowalówka, Zdenek, Gawlina – Piekarski, Dąbkowski, Urbanowicz, Radwan, Danieluk.

JKH GKS JASTRZĘBIE – GKS TYCHY 3:4 (1:2, 1:0, 1:1, 0:0), karne 0:1
0:1 Proszkiewicz (15), 0:2 Krzak (18), 1:2 Kowalówka (19), 2:2 Danieluk (32), 3:2 Bryk (42), 3:3 Garbocz (49).
JKH: Kosowski (65. Wąsik) – Wolf, Bryk, Kowalówka, Zdenek, Gawlina – Piekarski, Labryga, Urbanowicz, Radwan, Danieluk – Górny, Pastryk, Kulas, Kiełbasa, Kąkol.