Włoska lekcja

Włosi na początku pierwszego seta szybko objęli prowadzenie i przy stanie 5:1 trener Jastrzębskiego Węgla Roberto Santilli musiał prosić o czas. Jastrzębianie mieli ogromne problemy z przedarciem się przez blok zespołu Piacenzy. Było to efektem świetnych zagrywek Włochów, którzy odrzucili nasz zespół od siatki, a co za tym idzie Grzegorz Łomacz z konieczności musiał rozgrywać piłki na skrzydła. Igro Yudin i Sebastian Pęcherz raz po raz byli powstrzymywani przez graczy gospodarzy. Tylko Paweł Abramow potrafił skutecznie kończyć ataki. Tymczasem po drugiej stronie siatki nie do powstrzymania byli Christo Zlatanov i Kubańczyk Leonel Marchall. Podobnie gra wyglądała w drugim i trzecim secie.
Dzisiaj (16 grudnia) nasz zespół czeka trzeci mecz w Lidze Mistrzów. Tymczasem siatkarze Jastrzębskiego Węgla w Niemczech zagrają z VfB Frierdrichshafen, które na razie w tych rozgrywkach jest niepokonane.

COPRA PIACENZA – JASTRZĘBSKI WĘGIEL 3:0 (25:17, 25:21, 25:18)
Jastrzębski Węgiel: Łomacz, Czarnowski, Nowik, Abramow, Pęcherz, Yudin, Rusek (libero) oraz Hardy, Azenha, Sobala.