Przegrali z mistrzem Niemiec

Siatkarze Jastrzębskiego Węgla zaprzepaścili wczoraj, 16 grudnia, szansę na odniesienie pierwszego zwycięstwa w rozgrywkach Ligi Mistrzów. Niestety zespół trenera Roberto Santilliego przegrał z mistrzem Niemiec VfB Friedrischshafen 1:3.
Jastrzębianie, którzy wystąpili tym razem w najsilniejszym składzie, w pierwszym secie prowadzili już 23:21, a mimo to gospodarze zdołali przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Podobna sytuacja miała miejsce w końcówce drugiej partii. Siatkarze Jastrzębskiego Węgla nie załamali się takim obrotem sprawy: wygrali trzeciego seta i wydawało się, że są w stanie doprowadzić do tie-breaka. Jednak w czwartej odsłonie gospodarze postawili na silną zagrywkę, która przyniosła im sukces.